Російськомовних шкіл в Україні більше не буде

Вже з вересня 2020 року в Україні не залишиться російськомовних шкіл. Про це сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад в ефірі одного з українських телеканалів.

Російськомовних шкіл в Україні більше не буде - today.ua

"Російськомовні школи (в Україні, - ред.) ще є, однак з вересня 2020 року такі школи переходять на українську мову навчання. Школи мов меншин, що належать до мов Європейського Союзу - з вересня 2023 року. Власне, і ті, і ті ми повинні до цього переходу підготувати. Однак в цих школах, які в основному будуть навчатися українською мовою, все одно буде зберігатися можливість вивчати свій предмет - рідна мова - рідною мовою", - розповіла нова очільниця Міністерства освіти і науки.

Як відомо, 28 вересня 2017 року набрав чинності закон "Про освіту". Цим законом передбачається, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома або більше мовами. При цьому особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою нарівні з українською в окремих класах комунальних установ дошкільної та початкової освіти.

Конституційний Суд України визнав, що цей закон відповідає чинній Конституції.

Нагадаємо, раніше Ганна Новосад запропонувала збільшити зарплати вчителям за рахунок закриття малокомплектних шкіл.