Рейтинг найбагатших українців: Порошенко не увійшов у десятку

Український журнал Фокус опублікував традиційний 12-й за рахунком рейтинг найбагатших співвітчизників. Статки найбагатших людей держави за підсумками 2018 року виросли майже до рівня дореволюційних часів.

Рейтинг найбагатших українців: Порошенко не увійшов у десятку - today.ua

В черговий раз рейтинг очолив Рінат Ахметов, активи якого генерують 30% національного ВВП. За рік його статок збільшився і склав $10,5 млрд.

У п'ятірці лідерів також Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Костянтин Жеваго і Вадим Новинський.

В цілому, в руках першої десятки учасників рейтингу зосереджені 21,6 мільярдів доларів.

Чинний президент України Петро Порошенко займає 12 позицію з $ 850 млн, а ось кандидата в президенти Володимира Зеленського серед учасників списку поки немає.

В цьому році рейтинг потрапили "нові імена": Аднан Кінан (KADORR Group), Володимир Зубик (Інтеграл-буд), Василь Астіон (Dnipro Agro Group), Олександр Кузьмінський ("Глобино"), Тарас Кицмей (SoftServe).

У той же час, серед ста найбагатших українців лише три жінки - Галина Герега ("Епіцентр К"), Філя Жебровська ("Фармак") і Наталія Бондарева ("Баядера").

Згідно з портретом середньостатистичного українського мультимільйонера, то йому 54 роки, і він володіє, в середньому, 409 мільйонами доларів.

Сумарний стан всієї сотні становить 40,9 мільярдів доларів.

Відзначається, що рейтинг враховує не тільки українських громадян, але й громадян інших країн, які заробили основний капітал в Україні.

Нагадаємо, заробітна плата президента Петра Порошенка становить 28 тис. гривень. Ці кошти глава держави віддає в "Благодійний фонд Порошенка".

ДЖЕРЕЛОФокус