Рада підтримала закон, що майже вдвічі збільшує морську акваторію України

119
Рада підтримала закон, що майже вдвічі збільшує морську акваторію України - today.ua
Фото:incolanse.com

Сьогодні, 6 грудня, Верховна Рада ухвалила закон про прилеглу зону морського кордону, відповідно до якого контрольована Україною морська територія розширюється на 12 морських миль.

Таким чином, за новим законом, морська акваторію, яку сьогодні здатні патрулювати Військово-морські сили, збільшується майже у два рази. Передбачається, що це дозволить суттєво скоротити контрабандний трафік у Чорному морі, запобігатиме порушенням держкордону, позитивно вплине на безпекову ситуацію в регіоні та забезпечить економічний суверенітет України.

Окрім того, закон дозволить органам Морської охорони Держприкордонслужби України оглядати, переслідувати по гарячих слідах, затримувати судна і членів екіпажу за правопорушення у прилеглій зоні. Якщо іноземне судно порушило митне, фіскальне (податкове), імміграційне (міграційне) та санітарне законодавство України, і намагається зникнути, уповноважений орган має право затримати таке судно та притягнути до відповідальності, згідно з Конвенцією ООН з морського права. Забороняється переслідувати судна, які увійшли в територіальне море своєї держави.

Як повідомлялося, 8 листопада Верховна Рада підтримала в першому читанні проект закону про збільшення зони контролю в Чорному і Азовському морях.

Нагадаємо, США мають намір відправити в Чорне море військовий корабель у зв’язку з інцидентом у Керченській протоці між Росією і Україною.

загрузка...