США готуються відправити військовий корабель в Чорне море

1123
США готуються відправити військовий корабель в Чорне море - today.ua

США мають намір відправити в Чорне море військовий корабель у зв’язку з інцидентом у Керченській протоці між Росією і Україною. Про це повідомляє CNN.

Як інформують джерела телеканалу, США повідомили Туреччину про намір послати військовий корабель у відповідності з вимогами Конвенції Монтре 1936 року.

Згідно з цим документом, за умови попереднього повідомлення влади Туреччини чорноморські держави можуть проводити через протоки в мирний час свої військові кораблі будь-якого класу, проте військові судна нечорноморських країн можуть перебувати в чорноморській акваторії не довше 21 дня. Під час війни, в якій Туреччина не бере участі, військові судна воюючих держав взагалі не мають права перебувати в акваторії Чорного моря.

В останній раз корабель ВМС США заходив у Чорне море в серпні 2018 року. Це був десантний корабель USNS Carson City (T-EPF 7).

Нагадаємо, 25 листопада під час планового переходу з порту Одеси в порт Маріуполя прикордонний корабель РФ протаранив буксир Військово-морських сил (ВМС) України. Київський районний суд Сімферополя  заарештував на 2 місяці весь екіпаж, який затримали в Керченській протоці за нібито “незаконний перетин кордону”.

Як повідомлялося, Конгрес США закликав залучити Путіна до відповідальності за агресію в Керченській протоці. У свою чергу, країни НАТО зміцнюють колективну безпеку у відповідь на агресивні дії Росії проти України.

загрузка...