Україна посилить захист Чорного та Азовського морів

272
Україна посилить захист Чорного та Азовського морів - today.ua
Фото:Український інтерес

Сьогодні, 8 листопада, Верховна Рада підтримала в першому читанні проект закону про збільшення зони контролю в Чорному і Азовському морях. За законопроект проголосували 238 депутатів.

Документом пропонується встановити прилеглу зону України за межами територіального моря, визначити її правовий статус і режим, надати Україні можливість здійснювати митний, фіскальний, імміграційний і санітарний контроль у прилеглій зоні, а також мати права і здійснювати обов’язки по затонулим у прилеглій зоні археологічних та історичних об’єктів.

Прийняття проекту зможе також попередити контрабандні операції і нелегальні заходження суден у закриті порти тимчасово окупованих територій України. У разі прийняття проекту закону, морська акваторія, яка знаходиться під контролем прикордонників військово-морських сил, збільшиться вдвічі.

Today.ua повідомляв, що 25 жовтня Європарламент схвалив проект резолюції, яка передбачає посилення санкцій проти Росії у разі загострення ситуації в Азовському морі.

Раніше Голова Держприкордонслужби України Петро Цигикал заявив про те, що РФ створює передумови для економічної блокади морських і річкових портів України.

загрузка...