Порошенко підписав закон про перехід церковних громад до Православної церкви України

169
Порошенко підписав закон про перехід церковних громад до Православної церкви України - today.ua
Фото: bbc.com

У понеділок, 28 січня, Президент України Петро Порошенко підписав закон щодо підпорядкованості релігійних організацій та процедури держреєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи, прийнятий Верховною Радою України 17 січня 2019 року.

Закон №4128-д вступає в силу з дня, наступного за днем ​​його опублікування.

Законом встановлено, що рішення про зміну підпорядкованості та внесення змін або доповнень до статуту приймається загальними зборами релігійної громади і не менше, ніж двома третинами від її складу.

Рішення про зміну підпорядкованості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту завіряється підписами членів релігійної громади.

Згідно із законом рішення про зміну підпорядкованості та внесення відповідних змін до статуту підлягає реєстрації в порядку, встановленому статтею 14 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”.

У документі також визначено перелік документів, який необхідно подати для реєстрації статуту (положення) релігійної громади.

Також визначено, що частина громади, яка не згодна з рішенням про зміну підпорядкованості, має право створити нову громаду та укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їх власником (користувачем).

Раніше у Московському патріархаті відреагували на закон про перехід церковних громад до ПЦУ.

загрузка...