Верховна Рада спростила перехід церковних громад до Православної церкви України

482
Верховна Рада спростила перехід церковних громад до Православної церкви України - today.ua

Верховна Рада підтримала зміни до деяких законів України щодо підпорядкованості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи.

За прийняття законопроекту №4128-д проголосували 229 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Відзначається, що рішення про зміну підпорядкованості повинно прийматися не менше ніж двома третинами членів релігійної громади. Прийняте рішення підлягає реєстрації.

Законом визначено, що частина громади, яка не згодна із рішенням про зміну підпорядкованості, має право створити нову громаду та укласти договір про порядок користування культовою будівлею та майном з їх власником (користувачем).

Одночасно встановлюється заборона на вчинення будь-яких дій, результатом яких може стати відчуження майна релігійної організації.

Стало відомо, що прийняття закону намагалися перешкодити депутати-опозиціонери. Зокрема, під час голосування Вадим Новинський зажадав зняти законопроект №4128-д з розгляду.

“Відійди від мене, нечисть! Відійди від мене!” – відповів Новинському спікер ВР Андрій Парубій.

Нагадаємо, станом на 15 січня до Православної церкви України перейшли близько 70 колишніх парафій колишньої Української православної церкви Московського патріархату.

загрузка...