Порошенко доручив виплатити по 50 тисяч грн допомоги всім полоненим українським морякам

За дорученням президента України Петра Порошенка міністр оборони Степан Полторак підписав наказ щодо надання матеріальної допомоги у сумі 50 тисяч гривень кожному із військовослужбовців ВМС України, які виконували завдання у районі Керченської протоки, та яких незаконно затримали і взяли в полон 25 листопада 2018 року. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

Порошенко доручив виплатити по 50 тисяч грн допомоги всім полоненим українським морякам - today.ua

"Вчора, в Одесі, представники Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України провели зустріч з рідними та близькими військовополонених щодо їхніх прав та вирішення проблемних питань. Юридичними службами Міністерства оборони, Генерального штабу та Командування ВМС Збройних Сил України забезпечено координацію з Офісом Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини, профільними центральними органами виконавчої влади, міжнародними правозахисними організаціями, громадськими об’єднаннями та волонтерами — Українською Гельсінською спілкою з прав людини, "Крим-SOS", Медійною ініціативою за права людини та іншими", - зазначив Полторак.

Міністр оборони наголосив, що зокрема йдеться про правову підтримку українських військових моряків на міжнародному та національному рівнях, постійне інформування громадськості щодо стану військовополонених, а також заходів, які вживаються українською стороною з метою повернення українських моряків додому.

Нагадаємо, 28 листопада в окупованому Криму Київський районний суд Сімферополя заарештував на 2 місяці усіх 24 українських моряків, яких затримали в районі Керченської протоки.

У Службі безпеки України розповіли, що фактично українські військовослужбовці "вижили дивом", адже зазнали шість різних видів нападу.