“Вижили дивом“: подробиці насильства над захопленими українськими моряками

У Службі безпеки України розповіли, яким видам нападу та фізичного насильства з боку РФ піддавалися українські моряки, захоплені 25 листопада в Керченській затоці. Про це повідомив на брифінгу заступник голови спецслужби Олег Фролов.

“Вижили дивом“: подробиці насильства над захопленими українськими моряками - today.ua

"Фактично українські військовослужбовці вижили дивом, адже зазнали 6 різних видів нападу. А саме: таран українського малого буксира "Яну Капу" російським кораблем "Дон" прикордонного управління ФСБ РФ, бойове застосування 2 ракет російським багатоцільовим винищувачем Су-30, бойове застосування 2 ракет розвідово-ударним гелікоптером Ка-52, застосування росіянами великокаліберного корабельного озброєння (вогонь вівся по рубці, де перебували моряки), штурм українських кораблів російським спецназом і застосування фізичного насильства до наших моряків", - розповів Фролов.

Він звернув увагу на те, що шостий вид насильства над військовослужбовцями продовжується і зараз, а саме фізичний, моральний, психологічний тиск і незаконний арешт 24 наших військовослужбовців, а також відмова допуску і приховування інформації про стан здоров'я 3 українських військовополонених, що зазнали поранень внаслідок збройного російського нападу.

Як повідомлялося, СБУ затримала двох зрадників України, причетних до захоплення моряків на Азові.

Раніше повідомлялося, що Київський суд Сімферополя заарештував на 2 місяці усіх 24 українських моряків, яких 25 листопада затримали в районі Керченської протоки. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону за ч. 1 ст. 322 Кримінального кодексу Росії.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що захоплені російськими військовими українські моряки є військовополоненими, тому на них не поширюється російське право.