”Ощадбанк” відновив видачу “теплих” кредитів

2212
"Ощадбанк" відновив видачу "теплих" кредитів - today.ua

“Ощадбанк” відновив державну програму, спрямовану на те, щоб стимулювати людей утеплювати свої будинки. У народі її назвають “теплі” кредити. Андрій Пишний, голова правління “Ощадбанку”, зазначив, що у нинішньому році в держбюджеті на ці цілі закладено 400 млн гривень. Державною допомогою для утеплення своїх будинків можуть скористатися сотні тисяч громадян України, які є клієнтами “Ощадбанку”.

– Для фізичних осіб діють два основні напрямки – котли та витратні матеріали на саму модернізацію, – розповів заступник голови правління «Ощадбанку» Андрій Стецевич. – Для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) ніяких обмежень: це може бути комплексна або часткова модернізація будинку. Загальний обсяг нашого кредитного портфеля за даною програмою становитиме 4 мільярди гривень.

В “Ощадбанку” нагадали, що механізм фінансування “теплих” кредитів передбачає наступні відшкодування за рахунок держави:

– 20% суми кредиту (але не більше 12 тисяч грн) для громадян при заміні газових котлів;

– 35% суми кредиту (але не більше 14 тисяч грн) – на енергоефективне обладнання і матеріали для фізичних осіб;

– 40% суми кредиту (але не більше 14 тисяч грн в розрахунку на одну квартиру) – на енергоефективне обладнання і матеріали для ОСББ і житлово-будівельних кооперативів.

При цьому громадянам України, які отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, компенсується 70% суми кредиту.

Для отримання “теплого” кредиту в “Ощадбанку” необхідно:

– ознайомитися з умовами та з’ясувати, які енергоефективні заходи потрапляють під компенсацію;

– звернутися до відділення “Ощадбанку”;

– оформити заявку на “теплий” кредит;

– отримати підтвердження протягом 3-5 днів;

– отримати гроші протягом 30-60 днів.

За підрахунками Держенергоефективності, енергомодернізація житла дозволяє знизити вартість комунальних послуг на 50%. Крім того, в разі продажу квартири її вартість може збільшиться на 30 відсотків.

Нагадаємо, в травні українцям загрожує чергове підвищення вартості газу. Воно призведе до зростання тарифів на опалення, гарячу воду та інші житлово-комунальні послуги. На думку експертів, зростання тарифів може скласти близько 20 відсотків.

загрузка...