”Нафтогаз” знизить ціни на газ для населення за однієї умови

3209
"Нафтогаз" знизить ціни на газ для населення за однієї умови - today.ua
Фото: rbc.ua

НАК “Нафтогаз України” запропонував Кабінету міністрів з 1 квітня 2019 року відмовитися від режиму ПСО і лібералізувати ринок газу, що призведе до зниження цін на газ для населення. Про це йдеться в листі голови правління “Нафтогаз” Андрія Коболєва прем’єр-міністру Володимиру Гройсману.

У листі Коболєва від 14 березня відзначається, що НАК “Нафтогаз України” закупив з 1 квітня газ в Словаччині за ціною, еквівалентною 5981 грн за 1 тис. куб. З урахуванням ПДВ і витрат на транспортування і поставку це відповідає роздрібній ціні на рівні приблизно 8380 грн за 1 тис. куб. м.

“Таким чином, вперше за час існування режиму спеціальних зобов’язань (ПСО) ціна закупівлі газу на європейському ринку знизилася нижче рівня, передбаченого чинною постановою Кабінету міністрів України про ПСО”, – йдеться в листі голови правління “Нафтогазу” Коболєва прем’єр-міністру Гройсману.

Коболєв нагадав, що Кабінет міністрів постановою від 19 жовтня 2018 року № 867 підвищив ціну на газ для населення. Так, ціни на газ для населення з 1 листопада зросли на 23,5%. Згідно з прийнятою постановою, ціна газу з 1 листопада склала 8550 тис. грн за тисячу кубометрів (з ПДВ). Постановою Кабміну також затверджено Положення про покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу. Постановою передбачено, що ціни на газ для населення з 1 травня 2019 року становитимуть 80 відсотків від імпортної ціни, а з 1 січня 2020 року – 100 відсотків.

Нагадаємо, в Україні населення повинно безкоштовно забезпечуватися приладами обліку природного газу за рахунок газорозподільних організацій, так як вартість такої послуги вже закладена у тарифі на оплату блакитного палива. Глава НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв заявив про те, що “Нафтогаз” згоден встановити безкоштовні лічильники газу в межах капітальних вкладень тільки за умови, якщо побутові споживачі будуть прямими клієнтами компанії.

загрузка...