Офіс Зеленського звинуватили в маніпуляціях з результатами соцопитувань в Україні

Офіс президента України Володимира Зеленського оприлюднив помилкові дані із посиланням на результати соціологічного дослідження фонду "Демократичні ініціативи", що займається проведенням соцопитувань в Україні. Тепер фонд закликає або виправити некоректну інформацію, або анулювати її. Йдеться про те, що начебто 93% українців підтримали проект "Велике будівництво", тоді як насправді їх всього 11,3%.

Офіс Зеленського звинуватили в маніпуляціях з результатами соцопитувань в Україні - today.ua

21 грудня Фонд "Демократичні ініціативи" ім. І.Кучеріва представив результати загальнонаціонального підсумкового опитування, проведеного спільно з Київським міжнародним інститутом соціології. В Офісі президента послалися на результати цього опитування і опублікували новину під заголовком: "Президентська ініціатива "Велике будівництво" стала головною позитивною подією 2020 року", представивши неправдиві дані.

Насправді, проект Зеленського "Велике будівництво", на який протягом року витрачалися космічні суми з бюджету, підтримали 11,3% опитаних українців. А от уже з цих 11,3% позитивно цю ініціативу оцінили 93% опитаних. По нескладним підрахункам, 11,3% х 93% = 10,5%, замість 93%.

У фонді "Демократичні ініціативи" вважають, що в такий спосіб Офіс президента маніпулює громадською думкою, і вводить в оману самого президента.

Коли директор фонду Олексій Гарань  звернувся до Офісу президента із закликом виправити новину на сайті, то повідомлення виправили, зазначивши: "ВАЖЛИВО: новина містить виправлення – змінено заголовок, перший та другий абзаци. Перепрошуємо за неточність".

"Оновлення доріг у межах ініційованої президентом Володимиром Зеленським національної програми "Велике будівництво" українці назвали позитивною подією року, що минає. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології. За уточненою інформацією від Фонду "Демократичні ініціативи", програму "Велике будівництво" назвали подією року 11,3% опитаних, з них 93% оцінили її як позитивну. "Велике будівництво" – єдиний з пунктів у рейтингу топ-5 подій року, який українці відзначили позитивно", - йдеться у виправленому Офісом президента повідомленні.

Нагадаємо, Володимир Зеленський зустрічатиме Новий рік у Карпатах, в президентській резиденції "Синьогора".

ДЖЕРЕЛОinterfax.com.ua