Nissan Leaf став найпопулярнішим електромобілем в Україні

Nissan Leaf залишається найпопулярнішим електромобілем на українському ринку. У січні українці поставили на облік 441 електромобіль, серед яких - 231 автомобіль моделі Nissan Leaf.

Nissan Leaf став найпопулярнішим електромобілем в Україні - today.ua

У порівнянні з минулим роком, попит на електромобілі в Україні зріс у 2,3 раза. Розвиток електроінфраструктури і скасування імпортного мита зробили електромобілі дешевшими на 10%. Станом на кінець 2018 року в Україні було зареєстровано 11 тисяч електрокарів. Здебільшого українці купують вживані електромобілі, ввезені з-за кордону. Лідером серед нових електрокарів став Jaguar I-Pace.

Nissan Leaf став найпопулярнішим електромобілем в Україні

У ТОП-10 первинного ринку електромобілів увійшли такі моделі: Nissan Leaf, Renault Zoe, Tesla Model S, BMW i3, FIAT 500e, Volksvagen е-Golf, Tesla Model X, Jaguar I-Pace,  KIA Soul EV, Chevrolet Bolt і Mercedes-Benz B Electric Drive.

З 1 січня 2018 року в Україні почали діяти пільги на імпорт електромобілів в Україну. А в листопаді 2018 року ввезення електрокарів в Україну звільнили від сплати ПДВ та акцизного збору до 2022 року.

За словами експертів, у зв'язку із законодавчими змінами, зростання ринку електромобілів в Україні становить близько 300% на рік.

"Держава в першу чергу зацікавлена, щоб в Україні було більше електротранспорту. Це енергетична незалежність, екологічне благополуччя і економічна вигода України. Електромобілі вигідні не тільки споживачам, але і державі загалом", - заявив голова парламентського Комітету з питань промислової політики і підприємництва Віктор Галасюк.

Nissan Leaf став найпопулярнішим електромобілем в Україні

Раніше повідомлялося, що якщо держава почне повертати українцям гроші за покупку електромобілів, то через 10 років кожен четвертий-п’ятий автомобіль в Україні буде електричним.

Нагадаємо, в Україні запрацюють нові правила евакуації автомобілів. Забрати автомобіль зі штрафмайданчика можна буде тільки після оплати штрафу за порушення правил паркування, а також вартості послуг з його евакуації, транспортування та зберігання.