Стало відомо, чиї автомобілі повезуть на штрафмайданчик за новими правилами

Українців попередили, що їхні автомобілі повезуть на штрафмайданчик за новими правилами. Як передає Аutonews.ua, в Україні вже придумали нові правила евакуації автомобілів. Правда, поки немає відповідних нормативних актів.

Стало відомо, чиї автомобілі повезуть на штрафмайданчик за новими правилами - today.ua
Фото: autonews.ua

Так, за неправильну парковку порушникам може загрожувати примусова евакуація машини. До такої міри паркувальні інспектори зможуть вдаватися тільки в трьох випадках:

  • якщо автомобіль порушує правила паркування;
  • коли водій відмовляється оплатити стоянку на майданчику;
  • за парковку на місцях для інвалідів.

Передбачено, що при евакуації неправильно запаркованої машини її місце розташування має бути обов'язково зафіксовано за допомогою фото- та відеозйомки, що послужить доказом провини її власника або користувача.

При цьому паркувальні інспектори зобов'язані повідомити про проведену евакуації у поліцію, вказавши при цьому держномер автомобіля-порушника, час його затримання, адресу та контактні телефони штрафмайданчика, на якому він буде зберігатися. Ці дані співробітники муніципальної служби зобов'язані розміщувати на інтернет-сайті виконавчого органу місцевої ради і передавати повідомлення про тимчасове затримання транспорту на мобільний телефон його власника або ж на його електронну пошту.

Забрати автомобіль зі штрафмайданчика можна буде тільки після оплати штрафу за порушення правил паркування, а також вартості послуг з його евакуації, транспортування та зберігання.

Адвокат Марина Сидоренко нагадала українцям, що в разі нанесення шкоди транспорту компенсувати збитки буде компанія, що займається евакуацією, або страхова компанія, у якій суб'єкт господарювання оформив відповідний поліс.

Нагадаємо, вже навесні в Україні подорожчають на 20-30 відсотків поліси ОСАЦВ. Відзначається, що базова ставка "автоцивілки" не зміниться. Поміняються тільки коефіцієнти та розміри страхових сум.

Глава асоціації "Страховий бізнес" В’ячеслав Черняховський заявив, що в нинішньому році приблизно на 30 відсотків збільшаться і максимальні розміри виплат постраждалим.