Кучма розповів, коли Україна зніме економічну блокаду з ОРДЛО

Лише після повернення українських активів в правове поле може йтися про перегляд рішення Ради Національної безпеки і оборони щодо впровадження торгівельних обмежень по відношенню до ОРДЛО. Про це повідомила прес-секретар очільника української делегації в Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер на своїй сторінці у Facebook.

Кучма розповів, коли Україна зніме економічну блокаду з ОРДЛО - today.ua

За її словами, виконання "безпекового блоку питань" є точкою відліку для імплементації Мінських угод.

Запровадження режиму тиші могло б змінити на краще безпекову ситуацію на Донбасі, насамперед, для мирних мешканців, які живуть по обидві сторони лінії зіткнення. Однак загострення, яке спостерігалося впродовж останніх днів, стоїть на заваді цій мирній ініціативі. Безпековій підгрупі доручено опрацювати підготовку до т.з. "хлібного перемир'я".

В цих умовах СММ ОБСЄ повинна отримати надійний та безпечний доступ по всій території України згідно її мандату.

Гуманітарна підгрупа зосереджена на звільненні утримуваних осіб. Сторони обговорили участь Міжнародного Комітету Червоного Хреста у пошуку зниклих безвісти.

Соціально-економічна підгрупа обговорила інфраструктурні питання, зокрема, забезпечення стабільного водопопостачання мирних мешканців Донбасу.

Окремо українська сторона наголосила на неприпустимості видачі паспортів РФ мешканцям ОРДЛО. Такі дії блокують Мінський процес і ставлять під загрозу подальший процес мирного врегулювання.

"Вся наша робота має бути дорогою з двостороннім рухом, всі процеси повинні відбуватися виключно на засадах обопільності. Тільки після повернення українських активів в українське правове поле може йтися про перегляд рішення РНБО щодо впровадження торговельних обмежень по відношенню до ОРДЛО", - зазначив Леонід Кучма.

Для істотного прогресу у роботі ТКГ потрібна політична воля лідерів країн Нормандської четвірки, що могло б дати сутнісний імпульс для прогресу за всіма напрямками реалізації Мінських угод, наголосила речниця Кучми.

Кучма розповів, коли Україна зніме економічну блокаду з ОРДЛО

Як раніше повідомляв Today.ua, Кучма наголосив на необхідності зняти економічну блокаду з окупованих території Донбасу. Учасники з ОРЛО та ОРДО підтримали його пропозицію.

Прес-секретар президента Володимира Зеленського Юлія Мендель пізніше "розтлумачила", як зніматимуть економічну блокаду.