У Зеленського розповіли, як зніматимуть економічну блокаду з ОРДЛО

У середу, 5 червня, під час зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську, за ініціативою російської сторони та ватажків збройних формувань йшлося про скасування "невідкладних заходів із протидії гібридним загрозам національній безпеці України", більш відомими як "економічна блокада ОРДЛО". Про це у Facebook повідомила прес-секретар президента Володимира Зеленського Юлія Мендель.

У Зеленського розповіли, як зніматимуть економічну блокаду з ОРДЛО - today.ua

Ці економічні обмеження було запроваджено рішенням РНБО у березні 2017 року у відповідь на впровадження "рубльової зони", "націоналізацію" українських підприємств, а також припинення сплати податків з тих територій в Україну, нагадала вона.

За словами спікера президента, очільник української делегації ТКГ Леонід Кучма, у свою чергу повідомив, що за умови скасування в ОРДЛО пунктів, які, власне, й викликали "санкції", Україна готова відновити питання економічної реінтеграції, на умовах повернення в українське правове поле, відповідно до Мінських домовленостей.

Мендель наголосила, що обмеження поступово можуть бути зняті винятково у форматі двостороннього руху.

"Наріжним каменем для української делегації є національні інтереси нашої держави, її територіальна цілісність і суверенітет", - зазначила Юлія Мендель.

Також вона підкреслила, що Володимир Зеленський, як і всі представники України у ТКГ, "прагне здобути у Мінську перемогу для України".

У Зеленського розповіли, як зніматимуть економічну блокаду з ОРДЛО У Зеленського розповіли, як зніматимуть економічну блокаду з ОРДЛО

Як раніше повідомляв Today.ua, Леонід Кучма у Мінську наголосив на необхідності зняти економічну блокаду з окупованих території Донбасу.

Також Леонід Кучма пояснив, що насправді мав на увазі, озвучуючи резонансну пропозицію не відкривати вогонь у відповідь на стрілянину бойовиків на окупованому Донбасі.