Гройсман зробив заяву про подальше підвищення ціни на газ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман прокоментував рішення про підвищення ціни на газ з 1 листопада і чутки про новий перегляд ціни.

Гройсман зробив заяву про подальше підвищення ціни на газ - today.ua
Фото: russian.rt.com

На засіданні уряду Володимир Гройсман заявив, що на поточний опалювальний сезон Україна забезпечена газом, і ціна його у найближчі місяці - до кінця опалювального сезону - не переглядатимуть.

Згідно з ухваленим рішенням, з 1 листопада 2018 року ціни на газ для населення України зростуть на 23,5% (з нинішніх 6958 гривень до 8550 гривень за тисячу кубометрів).

Президент України Петро Порошенко 23 жовтня заявив, що зниження ціни на газ не буде, але вимагає від уряду збільшити розмір субсидій, щоб захистити людей від злиднів.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко вважає, що "нам слід очікувати зростання ціни на комунальні послуги: за газом подорожчають тарифи на холодну воду і каналізацію. Нам залишається тільки молитися, щоб зима була теплою".

Погоджується з ним і економіст Віктор Скаршевський: "Не відразу, але в січні ми отримаємо нові платіжки, в яких тарифи на опалення зростуть на 23 відсотки. У зв'язку з цим, 70-80% населення потребуватимуть субсидії. Могли б себе заспокоїти: навіть після підвищення тарифів, наш газ залишається найдешевшим в Європі. Але, порівнюючи наш рівень зарплати з європейськими, для українців газ залишається дорогим".

Нагадаємо, у центрі Києва мітингують проти підвищення ціни на газ.

ДЖЕРЕЛОpravda.com.ua