Економісти розповіли, як підвищення ціни на газ вплине на комуналку

589
Економісти розповіли, як підвищення ціни на газ вплине на комуналку - today.ua
Loading...

Президент України Петро Порошенко вчора заявив, що ціну на газ знижено не буде, але вимагає від уряду збільшити розмір субсидій, щоб захистити людей від зубожіння.

"Як президент, я поставив перед урядом дуже жорстку вимогу – ми повинні захистити людей, розширити програму субсидій, збільшити кошти на виконання цієї програми, щоб від зростання тарифів не постраждали найменш захищені верстви населення і всі, для кого це підвищення є критичним", – сказав Порошенко.

Попри те, що за даними сайту Держстандарту України показник субсидантів зменшився на 2,4 відсотка, у порівнянні з минулим роком, експерти радять молитися про теплу зиму.

"40 відсотків річного доходу українець витрачає на оплату енергоносіїв. Це ненормально. Схоже, що влада розраховує на приховані скарби народу: люди зараз відкопають золоті запаси, щоб розрахуватися за газ. В бюджеті наступного року закладено на 20 мільярдів гривень субсидій менше, ніж у 2018-му.  Якщо зараз маємо загальний борг населення за послуги ЖКГ 38 мільярдів, то наступного року він зросте до 50 мільярдів. Думаю, люди платитимуть часткові суми від загальної в платіжці. До того ж, запрацюють нові правила надання субсидій, їх будуть урізати. Причому радіальним способом. Варто очікувати масових неплатежів і зростання боргів на комуналку. Через високі тарифи людям буде складно платити за газ, у них просто не буде грошей.

Олександр Охріменко

Мушу сказати також, що зменшиться температура гарячої води. Проблема знову ж таки у нестачі коштів. Їх недоотримують підприємства теплокомуненерго, тому економитимуть на нагріванні.

Температура гарячої води буде меншою за санітарну норму. Проблема знову ж таки в грошах, яких у достатньому розмірі недоотримують підприємства теплокомуненерго, тому змушені зменшувати температуру води, економити на нагріванні.

Нам слід очікувати зростання ціни на комунальні послуги: за газом  здорожчають тарифи навіть на холодну воду й каналізацію. Залишається  тільки молитися про теплу зиму", – повідомив президент Українського аналітичного центру, економіст Олександр Охріменко.

Погоджується з ним економіст Віктор Скаршевський:

"Не одразу, але в січні-місяці ми отримаємо нові платіжки, в яких тарифи зростуть на 23 відсотки. У зв’язку з цим, 70-80% населення потребуватимуть субсидій. Могли б себе заспокоїти: навіть після підвищення тарифів, наш газ залишається найдешевшим у Європі. Але, у порівнянні наших зарплат з європейськими, для українців газ дорогий".

Дієтологи розповіли, як схуднути при сидячій роботі
Активність і правильне харчування – ось формула ефективного схуднення для будь-якої людини. Але навіть ті, хто веде малорухливий спосіб життя, можуть привести себе у форму,...
Vodafone може зникнути з України
Vodafone, один з найбільших мобільних операторів в Україні, може потрапити в руки азербайджанської компанії Bakcell. Про це повідомила держуповноважений АМКУ Марія Процишен. Правда, в компанії...
ПриватБанк запустив нову послугу в Приват24
ПриватБанк запустив нову послугу. Тепер клієнти Приват24 зможуть відкрити рахунок в одному з НПФ в інтернет-банкінгу або мобільному додатку. Керівник напрямку небанківських продуктів ПриватБанку Олексій...
Українці переплачують за газ: звідки з’являються величезні борги
Напередодні опалювального сезону українці масово отримують попередження про припинення газопостачання від операторів системи розподілу (облгаззбути), які вимагають погасити прострочену заборгованість. Борги потрібно сплатити протягом трьох...