Глава ВМС України запропонував себе в обмін на 24 затриманих РФ моряків

312
Глава ВМС України запропонував себе в обмін на 24 затриманих РФ моряків - today.ua
Фото: УНІАН

Командувач військово-морськими силами України Ігор Воронченко запропонував себе в обмін на 24 українських моряків, захоплених росіянами у Керченській протоці. Про це він заявив в інтерв’ю німецькій газеті Bild.

За словами Воронченка, він готовий відправитися в російську в’язницю, якщо президент РФ Володимир Путін відпустить на свободу затриманих моряків.

“У мене розривається серце, коли я бачу своїх солдатів, яких протизаконно утримують в Росії”, – заявив глава ВМС України.

Він не вважає, що військові кораблі НАТО змогли б допомогти Україні в Азовському морі.

“Існує угода від 2003 року, за якою будь-якому військовому судну для заходу в Азовське море необхідний дозвіл і від України, і від Росії. Це означає, що навіть якби Україна хотіла, Росія б цього не дозволила”, – додав Воронченко.

Раніше Ігор Воронченко повідомив, що Україна проситиме турецьку владу закрити протоку Босфор для російських суден.

Нагадаємо, 25 листопада під час планового переходу з порту Одеси в порт Маріуполя прикордонний корабель РФ протаранив буксир Військово-морських сил (ВМС) України. Київський районний суд Сімферополя  заарештував на 2 місяці весь екіпаж, який затримали в Керченській протоці за нібито “незаконний перетин кордону”.

загрузка...