Філарет поскаржився Авакову на утиски з боку ПЦУ

Патріарх УПЦ Київського патріархату Філарет звернувся до міністра МВС Арсена Авакова з проханням "захистити" віруючих церкви і її майно від "рейдерства" з боку Православної церкви України (ПЦУ). Фотографію відповідної заяви опублікував протоієрей Миколай Лагодич на своїй сторінці в Facebook.

Філарет поскаржився Авакову на утиски з боку ПЦУ  - today.ua

Як відомо, ПЦУ не схвалила проведення помісного собору УПЦ Київського патріархату, який почесний патріарх Філарет скликав 20 червня, і пообіцяла покарати патріарха за порушення Статуту ПЦУ.

Філарет поскаржився Авакову на утиски з боку ПЦУ

У листі до Арсена Авакова патріарх розповідає про захоплення з боку ПЦУ Свято-Феодосіївського монастиря у Києві та Успенського храму у Пирогощі, які належать Українській Православній Церкві Київського патріархату.

Раніше заступник голови управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ Євстратій Зоря заявив, що у Феодосіївському монастирі Києва ченці відстояли обитель від спроби змістити намісника.

"Братія Феодосіївського монастиря міста Києва відстояла обитель від спроби протиправно змінити намісника. Прихильники "роз'єдувальних зборів" залишили її територію. Монастир як було досі, так і залишається в Православній Церкві України під омофором Блаженнішого Митрополита Епіфанія", – написав він на своїй сторінці в Facebook.

Щодо заяви Філарета, Зоря звернув увагу на рішення Синоду ПЦУ, який прихильники почесного патріарха не визнали.

"Тут визнаємо, там не визнаємо", – з сарказмом зазначив Зоря.

Нагадуємо, 20 червня почесний патріарх Філарет скликав помісний собор, після завершення якого оприлюднив постанову про відновлення Київського патріархату. У документі Філарета скасовується положення Об'єднавчого собору ПЦУ, який пройшов 15 грудня 2018 року.

У ПЦУ назвали проведення собору Філарета незаконним і не визнали його рішення про відновлення Київського патріархату.

Як повідомлялося, Вселенський патріарх Варфоломій підтримав розвиток Православної церкви під проводом митрополита Епіфанія, і не погодився з позицією Філарета щодо відновлення Київського патріархату.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua