Філарет заявив про відновлення Київського патріархату: що це означає

Автор: Лобанова Єлизавета

У четвер, 20 червня, почесний патріарх Філарет скликав помісний собор, після завершення якого оприлюднив постанову про відновлення Київського патріархату. До Володимирського собору на захід прибули декілька єпископів з 40 запрошених. Перед присутніми Філарет наголосив, що і надалі вважає себе патріархом київським і все майно, храми і всі гроші УПЦ КП, які перейшли до ПЦУ, мають належать йому.

Філарет заявив про відновлення Київського патріархату: що це означає  - today.ua

У постанові так званого собору нібито скасовується положення Об'єднавчого собору ПЦУ, який пройшов 15 грудня 2018 року. Прихильники патріарха Філарета стверджують, що ніякого собору взимку не було.

"Це був не помісний собор, а зібрання підписів архієреїв, одного священника та двох мирян про умовну ліквідацію УПЦ КП, на вимогу вселенського Константинопольського патріарха Варфоломія", - йдеться в тексті постанови.

У ПЦУ назвали проведення будь-яких заходів від імені УПЦ КП незаконним. Адже скликати такі собори не дозволяє ані Статут Православної церкви України, ані припинений Статут УПЦ КП.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

У Верховній Раді вирішили, що відшкодування сім'ям загиблих українських громадян буде платити РФ

"Самовільне та позастатутне проведення зборів невизначеної групи неуповноважених осіб з присвоєнням цим зборам назви "собору" означатиме церковне розділення та відділення організаторів та учасників таких зборів від ПЦУ з усіма канонічними та юридичними наслідками", – зазначали у ПЦУ.

У Православній церкві України також нагадали, що УПЦ КП припинила свою діяльність, приєднавшись до утвореної єдиної помісної Православної церкви України.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, Київська митрополія УПЦ Московського патріархату подала позов в Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) з проханням скасувати реєстрацію Православної церкви України (ПЦУ).

Раніше повідомлялося, що військових священиків закликали не брати участі у Помісному Соборі УПЦ Київського Патріархату під керівництвом почесного патріарха Філарета, бо цей захід руйнує єдність ПЦУ.