“Держзрада і заклик до теракту“: проти Кучми відкрили три кримінальні справи

Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження проти колишнього президента України, голови української делегації в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на сході країни Леоніда Кучми. Причиною стали його скандальні заяви щодо Донбасу, інформує прес-служба Генпрокуратури.

“Держзрада і заклик до теракту“: проти Кучми відкрили три кримінальні справи - today.ua

"Повідомляємо, що на підставі заяв глави української делегації в Тристоронній контактній групи з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Л. Кучми 05.06.2019 р. в Мінську (Республіка Білорусь), оприлюднених у ЗМІ, Генеральною прокуратурою України 07.06.2019 внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111 (Державна зрада), ч. 1 ст. 14 (Готування до злочину), ч. 1 ст. 114-1 (Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань), ч. 1 ст. 14 год. 2 ст. 258-2 (Публічні заклики до вчинення терористичного акту з використанням засобів масової інформації) КК України", - йдеться в повідомленні ГПУ.

Досудове розслідування буде проводити Головне слідче управління СБУ.

При цьому у відомстві зазначили, що Леонід Кучма не викликався до Генеральної прокуратури України для допиту щодо оприлюднених ним заяв.

Як повідомив раніше спецпредставник ОБСЄ Сайдик, Кучма запропонував ТКГ розглянути питання про зняття економічної блокади Донбасу. Саме це стало підставою відкрити ГПУ три кримінальні провадження проти колишнього президента.

Нагадаємо, раніше на сайті новообраного президента України Володимира Зеленського з’явилася петиція про звільнення другого українського очільника Леоніда Кучми з Тристоронньої контактної групи.