Через п'ять років наша планета може стати зовсім іншою: Ілон Маск попередив людство про моторошне майбутнє

Через п'ять років наша планета може стати зовсім іншою: Ілон Маск попередив людство про моторошне майбутнє - today.ua

Один із найбільших мрійників людства, який вміє не лише мріяти, але й втілювати свої мрії, попередив про небезпечні розробки в області штучного інтелекту. Ілон Макс дуже занепокоєний ними  і вважає їх реальною загрозою для існування людства.

Зокрема, йому не дають спокою розробки компанії DeepMind, яка належить Google. Про це учений і мільярдер заявив у своєму інтерв'ю виданню The New York Times. Він вважає, що такі розробки, звісно, потрібні, але вони мають підлягати ретельному контролю.

"Навіть сама суть штучного інтелекту, яку вони створюють, – із тих, що знищують усіх людей в усіх іграх. Це буквально сюжет “військових ігор", - каже Маск.

Тут мільярдер має на увазі фантастичну кінострічку 1983 року, в якій йдеться про штучний інтелект, що ледь не спричинив на планеті ядерну війну між СРСР і США.

Через п'ять років наша планета може стати зовсім іншою: Ілон Маск попередив людство про моторошне майбутнє

Ілон Макс зізнається, що й у своїх розробках, в автомобілях Tesla, вони теж застосовують штучний інтелект. І Маск наочно бачить, яким він може бути небезпечним, якщо людство буде його вдосконалювати і дозволить йому самостійно еволюціонувати. Він каже, що створення такого ШІ, коли машини стануть  розумнішими за людей – питання найближчих п'яти років.

"Я думаю, що до цього менше п’яти років. Це не означає, що все піде під три чорти через п’ять років. Просто ситуація стане нестабільною або дивною", - припускає мільярдер.

Він каже, що навіть деякі дуже розумні люди не припускають, що штучний розум може перевершити людський. Однак це – питання найближчого часу.

Раніше його також занепокоїло повідомленні Путіна про штучний інтелект. Американський учений вважає, що президент РФ марно не говоритиме, і в Росії також серйозно ведуться наукові розробки у цій сфері.

До речі, три роки тому, у 2017, група зі 116 науковців, які займаються розробками штучного інтелекту у 26 країнах, написала листа в ООН. У цьому листі міститься заклик заборонити автономну зброю, яка може бути заснована на штучному інтелекті.

"Вона дозволить вести війну в небачених раніше масштабах і зі швидкістю, яку люди не можуть усвідомити. Ця зброя стане зброєю терору, застосовуваною деспотичними правителями і терористами проти невинних людей, а також зброєю, яка може бути зламана і діяти найбільш небажаним чином", — йшлося у колективному листі.

До речі, в українському парламенті також мали намір впровадити штучний інтелект, який би відстежував можливі корупційні змови. Про це торік розповідав голова парламентської фракції "слуг" Давид Арахамія. Але, судячи з того, що корупція там досі процвітає, чи то його досі не впровадили, чи може, олігархи зуміли і ШІ підкупити.

Чи варто українцям зараз міняти долари: експерти розповіли
Долар в Україні стрімко дорожчає і до кінця вересня, за прогнозами експертів, повинен досягти 28,40 грн/дол., тоді як на сьогоднішній день американськ...
Яким буде курс долара в кінці вересня: НБУ не зупинить подорожчання валюти
Національна валюта втрачає в ціні, а долар продовжує стрімко дорожчати. Така тенденція продовжиться і далі. Експерти прогнозують, що наступного тижня ...
Дорогі чиновники: у Мінфіні пояснили, чому Офісу президента підвищили витрати на наступний рік
Міністр фінансів Сергій Марченко розповів журналістам, чому в бюджеті на наступний рік збільшили витрати на утримання Офісу президента майже на 40%. Г...
Шмигаль намагається взяти контроль над ринком електроенергії в Україні: діє за спиною у Зеленського
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль планує перепідпорядкувати державну компанію “Укргідроенерго“ під свій контроль. Експерти розцінюють такий крок, як рейде...
Долар різко подорожчав: девальвація гривні може прискоритися в будь-який момент
Незважаючи на всі зусилля регулятора сповільнити девальвацію гривні, національна валюта продовжує втрачати в ціні. Прогнози фінансових експертів не вс...