Зеленський відвідав затоплене Прикарпаття та пообіцяв постраждалим нове житло: “До болю вразило...“

Президент Володимир Зеленський ввечері 25 червня вирушив на Прикарпаття, особисто оцінити наслідки стихії та поспілкуватися з постраждалими. Глава держави на літаку прибув в Івано-Франківську область, селище Ланчин – одне з найбільш постраждалих внаслідок повені. Масштаби лиха президента приголомшили.

Зеленський відвідав затоплене Прикарпаття та пообіцяв постраждалим нове житло: “До болю вразило...“  - today.ua

Рятувальники і місцеві жителі розповіли Зеленському, як вони останній тиждень рятувалися від стихії та які збитки понесли через повені. У багатьох людей підтоплено і частково зруйновані будинки, через що вони змушені жити у родичів або сусідів. У регіоні зруйновано дороги, дамби, кілька старих мостів, підтоплені лікарні.

"Що важливо, насамперед, відновлення не тільки будівель для людей. Тому що деякі будівлі не можна повернути, скажімо так, до життя. Тому люди будуть переселені і буде обов'язково ще і фінансова допомога. Не хочу входити в деталі - паливо потрібно, гумові човни, зараз для людей, і харчування. Все це - харчування, вода. Тому що затоплено майже всі", - сказав Зеленський.

Зеленський відвідав затоплене Прикарпаття та пообіцяв постраждалим нове житло: “До болю вразило...“

За словами глави ОТГ, для ліквідації наслідків негоди в селищі Ланчин знадобиться близько 16 млн грн. Першочергові роботи займуть близько 10 днів, а повністю привести населений пункт у порядок вдасться лише до кінця літа.

На даний момент інтенсивність опадів на території західних областей зменшилася, а рівень води спав. При цьому, допомоги потребують жителі 15 районів Івано-Франківщини, трьох районів Закарпаття і одного району Львівщини. За наказом Зеленського, уряд виділив близько 750 мільйонів гривень на відновлення наслідків повеней і пообіцяв, що "нормальне життя протягом кількох днів буде відновлене".

По дорозі додому Зеленський написав пост в Telegram, в якому поділився емоціями від побаченого в Західній Україні, і приніс свої співчуття сім'ям загиблих.

Зеленський відвідав затоплене Прикарпаття та пообіцяв постраждалим нове житло: “До болю вразило...“

"Мої щирі співчуття сім'ям загиблих. Це непоправна втрата. Все інше – подолаємо. Кошти на ліквідацію наслідків повені виділені. Більш того, без зайвої бюрократії вони вже пішли на місця. Тепер головне – наполегливо працювати. По-перше, щоб відновити всі населені пункти та інфраструктуру. По-друге, щоб знайти комплексне рішення проблеми підтоплень та запобігти повторенню подібного в майбутньому", – звернувся до українців президент.

Нагадаємо, 22 червня по території України пронісся циклон, який завдав непоправні наслідки жителям західних областей країни. Через сильні зливи рівень води в гірських річках Чернівецької та Івано-Франківській областях піднявся місцями до 2-х метрів, через що в регіоні розпочався незворотний руйнівний процес.