Сильні зливи та смерчі залишили українців без даху над головою: фото наслідків стихії

Циклон пронісся по території України 22 червня і завдав непоправні наслідки жителям західних областей країни. Сильні зливи затопили будинки людей у Чернівецькій та Івано-Франківській областях. Рівень води в гірських річках піднявся місцями до 2-х метрів, і місцевих жителів довелося екстрено евакуювати в безпечні місця.

Сильні зливи та смерчі залишили українців без даху над головою: фото наслідків стихії  - today.ua

У соцмережах люди поділилися фотографіями того, що сталося з їх будинками. Сильні потопи перетворили вулиці на річки, затопило автомобілі, під воду пішли городи. Всього на Прикарпатті за добу було затоплено 43 житлових будинки, 92 домогосподарства, 21 присадибна ділянка та більше п'яти гектарів сільськогосподарської землі.

Сильні зливи та смерчі залишили українців без даху над головою: фото наслідків стихії

"Між тим на Прикарпатті і Буковині - біда. Колишній струмок - стихійна річка. Висока вода зносить все, що їй трапляється. А там де скажений потік могли затримати ліси, їх давно немає", - написала прес-секретар київського метро Наталка Макогон.

Рятувальники гелікоптерами доставляють їжу і продовольчі товари людям тих населених пунктів, які залишилися без транспортного сполучення. Разом з поліцією вони заходять у кожен будинок і перевіряють, чи не залишилося там в небезпеці людей або домашніх тварин.

https://youtu.be/1ZFNL275Z98

У вівторок, 23 червня, синоптики передають у Прикарпатті знову сильні зливи. Вода в річках Карпатського регіону продовжить підніматися на 0,5 -2 м. При цьому температура повітря в регіоні складатиме від +20 до +22 градусів. Вітер північний, 5-10 м/с.

Сильні зливи та смерчі залишили українців без даху над головою: фото наслідків стихії

Раніше повідомлялося, що кінець червня в Україні буде супроводжуватися перепадами температури і рясними опадами. Погода буде мінятися щодня, але з приходом липня в країні нормалізується справжня літня спека.