Зеленський планує провести дострокові вибори до ВРУ наприкінці липня, – Геращенко

73
Зеленський планує провести дострокові вибори до ВРУ наприкінці липня, - Геращенко - today.ua

У вівторок, 21 травня, в Адміністрації президента відбулися консультації лідерів фракцій з главою держави Володимиром Зеленським щодо розпуску парламенту. Про це у Facebook повідомила перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко.

Більшість присутніх на зустрічі зазначили, що зазначене питання лежить в площині політичної доцільності і бажанні нової влади сформувати свій парламент і уряд.

Але при цьому це є порушення Конституції, адже законодавчих передумов для розпуску Верховної Ради немає, наголосила Геращенко.

За її словами, Володимир Зеленський планує видати указ про довчасні вибори, які мають відбутися наприкінці липня.

Окрім того, на зустрічі обговорювалися питання зміни виборчого законодавства. Партія “Батьківщина”, наголошує перший віце-спікер, виступають за закриті списки і імперативний мандат.

У свою чергу, присутня на зустрічі голова Центрвиборчкому Тетяна Сліпачук наголосила, що ОБСЄ і інші міжнародні інституції рекомендують не вносити зміни до виборчого законодавства за рік до виборів.

Геращенко повідомила, що Володимир Зеленський має намір звернутися до ВР щодо проведення позачергового засідання ВР, на якій провести деякі зміни до законодавства.

“Президент готовий видати Указ про розпуск парламенту найближчим часом для того, щоб дотриматись терміну, щоб вибори відбулися в неділю за 60 днів, тобто 21 або 28 липня”, – відзначила Геращенко.

Нагадаємо, під час інавгурації Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду восьмого скликання. Однак перед цим він закликав народних депутатів прийняти закони про незаконне збагачення, скасування депутатської недоторканності, а також звільнити главу Служби безпеки України Василя Грицака, Генерального прокурора Юрія Луценка і міністра оборони Степана Полторака. На це Зеленський дав парламентарям два місяці.

загрузка...