Засуха і спека: синоптики оновили прогноз погоди на травень для українців

Погода в Україні в травні буде спекотною і практично без опадів. На відміну від дощового і холодного квітня, третій місяць весни буде посушливим. Дощі припиняться вже через тиждень, і українці зможуть насолоджуватися по-справжньому літньою погодою. За словами синоптиків, в травні буде не більше чотирьох днів з опадами.

Засуха і спека: синоптики оновили прогноз погоди на травень для українців - today.ua

За прогнозом Gismeteo, погода в наступному місяці буде переважно сонячною, малохмарною, з середньою температурою повітря по країні +18... +25. У деяких областях можливі опади 1 травня і після 17 травня. Таким чином, на травневі свята не всім вдасться піти на шашлики, що через карантин і так стало неможливим.

У Києві в першій половині травня буде зберігатися переважно сонячна погода. Дощі пройдуть 1 і 5 травня. Температура повітря, за словами синоптиків, не опуститься нижче +13. Після 17 травня буде невелике похолодання. Вночі стовпчик термометра покаже +4... +7, денна температура повітря підніметься до +9... +13. До 20 травня включно у столиці очікується похмура погода і дощі.

Засуха і спека: синоптики оновили прогноз погоди на травень для українців Погода у Києві

У Західній Україні травень розпочнеться з теплої і сухої погоди. Середня температура повітря у Львові на початку місяця вдень підніматиметься до +17... +23 градусів, вночі синоптики передають +7... +12. Після 16 травня в область прийде невелике похолодання, стовпчики термометрів опустяться до +10... +13 градусів. Опади пройдуть 5, 17, 19 і 20 травня.

Засуха і спека: синоптики оновили прогноз погоди на травень для українців Погода у Львові

На Півдні країни в травні буде ясно і сухо. Синоптики передають у першій половині місяця до +14... + 17 градусів, після 9 травня в Одесі потеплішає до +20... +22 градусів. З 16 травня почнуться дощі, температура опуститься до +16... +18 вдень, вночі буде від +10 до +13 градусів.

Засуха і спека: синоптики оновили прогноз погоди на травень для українців Погода в Одесі

На Сході України в травні буде холодніше, ніж в інших областях, але також без сильних температурних перепадів. Найхолодніші дні очікуються 5-7 травня. Температура опуститься до +13... +16. У другій декаді місяця стовпчики термометрів не будуть опускатися нижче +23. Похолодає вже після 17 травня. Опади очікуються 2, 5, 19, 20 числа.

Засуха і спека: синоптики оновили прогноз погоди на травень для українців Погода у Харкові

Після аномально теплої зими і холодного, дощового квітня така спека у травні може негативно позначитися на майбутньому врожаї в Україні. Якщо більше 2 тижнів в країні не буде дощів, ярі культури зможуть не вижити. Теж саме стосується й інших рослин.

Раніше повідомлялося, що в травні 2020 на українців чекає два тривалих вікенди.

ДЖЕРЕЛОvesti-ua.net