Зарплата вчителів у 2020 році може зменшиться: Гончарук ошелешив новою заявою

Олексій Гончарук ошелешив українських вчителів несподіваною заявою. Глава Кабінету міністрів України запропонував кардинально змінити систему нарахування зарплат вчителям.

Зарплата вчителів у 2020 році може зменшиться: Гончарук ошелешив новою заявою - today.ua

Зарплата вчителів у 2020 році може зменшиться: Гончарук ошелешив новою заявою

За ідеєю Гончарука, кількість учнів у школах буде враховуватися при розрахунку зарплати вчителів. Прем'єр-міністр навіть запропонував принцип "гроші ходять за учнем".

"Ситуацію, коли через неефективний розподіл державних субвенцій місцевими властями вчителі і лікарі не отримують заробітну плату, вважаю неприйнятним. Тому в 2020 році почне працювати принцип "гроші ходять за учнем". Це означає, що кількість учнів у школах буде враховуватися при розрахунку зарплати вчителів", — пояснив Олексій Гончарук.

Ініціативу прем'єр-міністра вже прокоментував журналіст Владислав Бовсуновський. Блогер зазначив неефективність цієї ініціативи, оскільки від учителя не залежить те, скільки учнів навчається в класі.

"Абсолютно некомпетентна людина. По-перше, від вчителя не залежить скільки людей в класі. Це залежить від того, скільки дітей поруч зі школою. По-друге, при навантаженні більше 30 чоловік на вчителя навчальний процес неефективний", — написав блогер у соцетях.

Зарплата вчителів у 2020 році може зменшиться: Гончарук ошелешив новою заявою

Раніше міністр освіти і науки України Ганна Новосад запропонувала збільшити зарплати вчителям за рахунок закриття малокомплектних шкіл.

ДЖЕРЕЛОosvita.ua