Загострення на Азові: на Заході озвучили нову мету Кремля

134
Загострення на Азові: на Заході озвучили нову мету Кремля - today.ua

У разі, якщо Росії вдасться безперешкодно захопити Азовське море, Кремль цілком може перейти до захоплення акваторії Чорного моря. Про це розповів екс-представник НАТО в Росії Гаррі Табах. У відповідь на питання про те, солідарний він з думкою експертів, які стверджують, що Росія спочатку захопить Азовське море, а потім перейде до Чорного, Табах сказав: “Я вважаю, що якщо зараз її не зупинити, то так і буде”.

“Це як наступний хід в шахах: якщо ви не зіб’єте цього короля або королеву, чи не поставите їм шах і мат, то вони вам поставлять його”, – додав він.

Раніше Табах заявив, що росіяни завдали непоправної шкоди своїй репутації, і після 25 листопада 2018 року на них в світі дивляться, як на дикунів.

“У всіх є якісь принципи, за якими потрібно діяти, але тільки не у них. Коли я ще служив у Росії, то тоді були поняття, такі собі договори неписані: сім’ю не чіпати, дітей не чіпати і т. п. А зараз – це свавілля, і те, що вони творили в Керченській протоці, навіть взявши українських моряків в заручники – це повне беззаконня!” – обурився Табах.

При цьому він зазначив незрозумілий статус українських військовополонених моряків.

“Як кого вони захопили моряків? Якщо як військових, то їх повинен судити суд, а для цього потрібно довести вчинення військового злочину, а його там не було з боку українських моряків. Значить, вони просто військовополонені, і їх повинні містити в їх формі, при них повинен бути завжди командир. Навіть є закон “Про військовополонених”, – пояснив американський військовий.

Табах нагадав, що в РФ українців зібралися судити цивільним судом, а це де-факто означає визнання, що військові обстріляли цивільне судно.

загрузка...