З‘явилися нові подробиці будівництва “Північного потоку-2″

949
З‘явилися нові подробиці будівництва "Північного потоку-2" - today.ua

Керівник НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв заявив, що через відмову Данії видати дозвіл на будівництво газопроводу “Північний потік-2” його запуск переноситься на півроку або навіть рік.

“Я б так акуратно сказав, що для повноцінного запуску “Північного потоку-2″ порівняно з планом від 1 січня 2020 року вже можна додавати півроку, а може бути і рік”, – сказав керівник “Нафтогаз”.

Коболєв пояснив, що новий маршрут – це нове вивчення, зокрема, екології, узгодження з іншими країнами, це цілий новий процес, і з погляду затягування часу і витрат на проект, для “Газпрому” – це дуже серйозна проблема.

“Будь-які відтермінування дають нам більше можливостей вести переговори і зберігають на більш довгий строк транзит територією України. Для України кожний місяць відтермінування цього проекту – це додаткові 200-250 млн доларів доходу”, – наголосив він.

За проектом, “Північний потік-2” має доставляти газ з Росії до Німеччини за допомогою газопроводу через Балтійське море. Україна, як і низка країн Євросоюзу, переважно східноєвропейських, балтійських і скандинавських, а також США виступають проти “Північного потоку-2”. Вони наголошують, що проект суто політичний, бо збільшує залежність Європи від російського газу, і економічно не обґрунтований. Таку позицію підтримує і Європейська комісія, яка в разі ухвалення пропонованих змін до директиви зможе певним чином впливати на використання газогону.

Нагадаємо, 26 березня Конгрес США ухвалив законопроект проти будівництва магістрального газопроводу “Північний Потік-2”. За словами авторів законопроекту, оскільки американське виробництво енергії продовжує рости, США мають можливість підтримати своїх союзників і запропонувати альтернативу російському домінуванню в енергетиці.

загрузка...