Європа не відкриє свої кордони для українців: у МЗС дали невтішний прогноз

Євросоюз 14 липня перегляне перелік країн, громадянам яких дозволений в'їзд у Європу під час карантину. В даний момент Україна знаходиться в "червоній" зоні, так як кількість інфікованих у країні перевищує 17 осіб на 100 тис. населення. За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, отримати право на вільний в'їзд в країни ЄС українцям найближчим часом не вдасться. На сьогоднішній день середній показник захворюваності СOVID-19 в ЄС становить 16,3, а в Україні - 62,4 на 100 тис. населення.

Європа не відкриє свої кордони для українців: у МЗС дали невтішний прогноз - today.ua

Як відомо, з 1 липня Євросоюз відкрив свої кордони для громадян 14 держав, серед яких не було України. Кожні два тижні список країн, які входять в "зелену" зону буде переглядатися. За останні 14 днів епідеміологічна ситуація в країні не змінилася, однак, є надія, що ще через два тижні українські громадяни все-таки отримають шанс поїхати в країни Євросоюзу без перешкод.

"Наші цифри зараз, м'яко кажучи, набагато гірше, ніж це потрібно. Але ми в МЗС зробили все, щоб допомогти МОЗ налагодити діалог з ЄС, увійти у внутрішні процедури і механізми взаємодії з ЄС, щоб українська сторона мала можливість надавати максимально динамічно повну інформацію не тільки про цифри, але і про ті заходи, які ми застосовуємо в Україні для боротьби з коронавірусом", - заявив Кулеба.

Раніше повідомлялося, чому коронавірус у хворих в Україні протікає легше, ніж в Європі або Китаї.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua