“Євробляхерам“ підготували сюрприз: на Україну обрушаться автомобілі з Латвії

У Латвії з 2021 року хочуть заборонити реєстрацію автомобілів старше трьох років, що працюють на бензині та дизелі. А значить скоро в Україну обрушиться новий потік "євроблях" з Латвії.

“Євробляхерам“ підготували сюрприз: на Україну обрушаться автомобілі з Латвії - today.ua

Асоціація торговців транспортними засобами Латвії закликала суспільство звернути увагу на запропоновані Урядом поправки до законів. У них пропонується з 2021 року заборонити ввезення та реєстрацію в Латвії транспорту, що працює на "викопних видах палива" (тобто бензині і дизельному паливі) віком старше трьох років, або які проходять повторну реєстрацію, передає Delfi.

У свою чергу, згідно з підписаним міністром Талісом Лінкайтсом (НКП) документом, до 2025 року в Латвії пропонується повністю заборонити продаж і реєстрацію нових транспортних засобів на викопному паливі.

Згідно з даними CSDD, з 67 тисяч вперше зареєстрованих за 2018 рік в Латвії транспортних засобів 75% були старими. Середній вік пройшовшим першу реєстрацію легкових автомобілів склав 8,27 років. Захист навколишнього середовища важливий, але це не найголовніша проблема нашої нації. У звіті Організації економічного співробітництва і розвитку за 2019 рік про Латвію говориться, що країна багата лісами, що покривають 45% її території. Емісії вуглекислого газу в перерахунку на одного жителя нижчі, ніж ще де-небудь в ОЕСР.

На думку автоторговців, уряд таким способом може позбавити латишів можливості вільного пересування, адже електромобільні технології ще не настільки розвинені у цій країні.

Раніше повідомлялося, що колишні "євробляхери" можуть розраховувати на компенсацію від держави, якщо під час розмитнення оціночна вартість автомобіля була завищена.

ДЖЕРЕЛОautonews.ua