“Вимили найкращих професіоналів“: Смешко прокоментував закон про люстрацію

“Вимили найкращих професіоналів“: Смешко прокоментував закон про люстрацію - today.ua

В Україні зараз при владі знаходяться люди, які закінчили академію ФСБ, закінчили академію зовнішньої розвідки Російської Федерації, і вони зовсім не підпадали під люстрацію. Про це заявив лідер партії "Сила і Честь" Ігор Смешко в ефірі програми "Право на владу", коментуючи скандальний закон про очищення влади.

"Будь-яку ідею можна зруйнувати в деталях. Хто проти того, що влада, яка призвела до війни і втрати частини нашої території має відповідати за це? Перш за все, це політична влада, яка віддавала накази. Сергій Головатий, член Конституційного Суду, який зараз представляє нас у Венеціанській комісії. Він, до речі, до того, як обійняв цю посаду, був в нашій партії. Безпосередньо він привіз цей висновок, де зазначено, перше: не може бути колективна відповідальність, лише персональна. По-друге, має бути презумпція невинності. Так як зробили люстрацію у нас - вимили останніх кращих професіоналів", - сказав Смєшко.

Він привів у приклад генерал-лейтенанта Володимира Тимошенка, кандидата від партії "Сила і Честь", який потрапив під люстрацію за свою роботу.

"В Америці показують фільм, як він з 11 іноземними спеціальними службами закрив у Західній Європі десятки нарколабораторій. Багато у нас, в Україні, закрили нарколабораторії, сотні людей заарештовано. У жовтні цей фільм виходить на наші екрани. Він за свою сумлінну роботу поплатився тим, що втратив свій пост. Його зняли з цього напрямку тодішні корумповані керівники Служби безпеки України. У 2010 році генерала Тимошенко запросили у консультантом ООН по боротьбі з наркотиками. Визнаний у всьому світі! Його запросили створити в Кабінеті Міністрів підрозділ, виявилося, що є обмеження ООН, скільки можна завести в країну лікарських наркотичних препаратів, а у нас в 100 разів перевищення. Генерал Тимошенко був люстрований тільки за те, що перекрив ці канали", - зазначив Ігор Смешко.

https://youtu.be/5bswnX-jRA8

Лідер партії "Сила і Честь" звернув увагу і на тих, хто не потрапив під люстрацію, а повинен був, і тих, кого люструвати з незрозумілих причин, при цьому зазначивши, що у нього немає жодних підстав захищати цих людей.

"Люструвати тих, хто, припустимо, служив у КДБ. Вибачте, але контррозвідка - одна з найсильніших складових у Службі безпеки України, яка захищала державу досі. В нас зараз при владі ті, хто закінчив академію ФСБ, закінчив академію зовнішньої розвідки Російської Федерації. І вони зовсім не підпадали під люстрацію. І це кажу я, який не мав ніякого відношення до КДБ, мені нема чого захищати", - зазначив Ігор Смешко.

Лідер партії "Сила і Честь" підсумував, що не можна знищувати професіоналів в країні, тим більше якщо їх так мало залишилося, що можна перерахувати по пальцях.

"Такими речами [законом про люстрацію - ред.] повинні займатися професіонали у Верховній Раді і політики, які мають системні знання. Реформи не проводять по схемотехніці, за системотехнікою тоді ці закони працюють. Інакше виходить безлад, втрата керованості держави. Ось до чого призводять непрофесіонали і в політиці, і в законодавстві", - зазначив Смешко.

Раніше повідомлялося, що Ігор Смешко згоден стати прем'єр-міністром при президентові Зеленському, якщо він сам запропонує йому цю посаду, незважаючи на те, що це "каторжний пост".

Гороскоп на 16 серпня для всіх знаків Зодіаку: Павло Глоба рекомендує Рибам зайнятися планами, а Дівам радить приємно провести вечір
Гороскоп на неділю, 16 серпня 2020 року, обіцяє дуже результативний день майже для всіх знаків Зодіаку. Єдине, про що потрібно пам'ятати: під лежачий ...
Сьогодні виповнюється тридцять років із дня загибелі Віктора Цоя: як музикант написав власну смерть
Віктор Цой і створена ним група “Кіно“ стали легендами за життя музиканта. Його музика з'явилась у потрібний час і в потрібному місці. Розквіт творчос...
Борги за комуналку: хто може позбутися житла, а кому просто все “відрубають“
Українці, які мають борги за комуналку, ризикують залишитися не тільки без грошей і свого майна, але й позбутися деяких прав. Держава кинула весь свій...
В Україні подорожчає картопля: попередження економічного експерта
Українцям варто підготуватися до суттєвого подорожчання картоплі. Ціни будуть рости на все овочі, але картопля за рівнем підвищення цін вийде на перше...
Танкер Delfі в Одесі: судновласник намагався завадити підйому свого танкера – що би це означало
Епопея з підйомом та евакуацією танкера Delfі в Одесі триває. Після двох невдалих спроб, зроблених власником судна, за підйом лежачого танкера взялася...