”Вимили найкращих професіоналів”: Смешко прокоментував закон про люстрацію

"Вимили найкращих професіоналів": Смешко прокоментував закон про люстрацію - today.ua
Loading...

В Україні зараз при владі знаходяться люди, які закінчили академію ФСБ, закінчили академію зовнішньої розвідки Російської Федерації, і вони зовсім не підпадали під люстрацію. Про це заявив лідер партії “Сила і Честь” Ігор Смешко в ефірі програми “Право на владу”, коментуючи скандальний закон про очищення влади.

“Будь-яку ідею можна зруйнувати в деталях. Хто проти того, що влада, яка призвела до війни і втрати частини нашої території має відповідати за це? Перш за все, це політична влада, яка віддавала накази. Сергій Головатий, член Конституційного Суду, який зараз представляє нас у Венеціанській комісії. Він, до речі, до того, як обійняв цю посаду, був в нашій партії. Безпосередньо він привіз цей висновок, де зазначено, перше: не може бути колективна відповідальність, лише персональна. По-друге, має бути презумпція невинності. Так як зробили люстрацію у нас – вимили останніх кращих професіоналів”, – сказав Смєшко.

Він привів у приклад генерал-лейтенанта Володимира Тимошенка, кандидата від партії “Сила і Честь”, який потрапив під люстрацію за свою роботу.

“В Америці показують фільм, як він з 11 іноземними спеціальними службами закрив у Західній Європі десятки нарколабораторій. Багато у нас, в Україні, закрили нарколабораторії, сотні людей заарештовано. У жовтні цей фільм виходить на наші екрани. Він за свою сумлінну роботу поплатився тим, що втратив свій пост. Його зняли з цього напрямку тодішні корумповані керівники Служби безпеки України. У 2010 році генерала Тимошенко запросили у консультантом ООН по боротьбі з наркотиками. Визнаний у всьому світі! Його запросили створити в Кабінеті Міністрів підрозділ, виявилося, що є обмеження ООН, скільки можна завести в країну лікарських наркотичних препаратів, а у нас в 100 разів перевищення. Генерал Тимошенко був люстрований тільки за те, що перекрив ці канали”, – зазначив Ігор Смешко.

Лідер партії “Сила і Честь” звернув увагу і на тих, хто не потрапив під люстрацію, а повинен був, і тих, кого люструвати з незрозумілих причин, при цьому зазначивши, що у нього немає жодних підстав захищати цих людей.

“Люструвати тих, хто, припустимо, служив у КДБ. Вибачте, але контррозвідка – одна з найсильніших складових у Службі безпеки України, яка захищала державу досі. В нас зараз при владі ті, хто закінчив академію ФСБ, закінчив академію зовнішньої розвідки Російської Федерації. І вони зовсім не підпадали під люстрацію. І це кажу я, який не мав ніякого відношення до КДБ, мені нема чого захищати”, – зазначив Ігор Смешко.

Лідер партії “Сила і Честь” підсумував, що не можна знищувати професіоналів в країні, тим більше якщо їх так мало залишилося, що можна перерахувати по пальцях.

“Такими речами [законом про люстрацію – ред.] повинні займатися професіонали у Верховній Раді і політики, які мають системні знання. Реформи не проводять по схемотехніці, за системотехнікою тоді ці закони працюють. Інакше виходить безлад, втрата керованості держави. Ось до чого призводять непрофесіонали і в політиці, і в законодавстві”, – зазначив Смешко.

Раніше повідомлялося, що Ігор Смешко згоден стати прем’єр-міністром при президентові Зеленському, якщо він сам запропонує йому цю посаду, незважаючи на те, що це “каторжний пост”.

“Заміж за Балана”: син Тіни Кароль проти появи вітчима
Тіна Кароль розповіла про те, як ставиться до чуток про можливе мамине заміжжя її 11-річний син Веніамін. Однак при цьому зірка зуміла уникнути прямої відповіді...
Неточності в трудовій книжці: як отримати пенсію у випадку втрати стажу
Часом українці зіштовхуються із проблемою невнесення в трудову книжку запису про стаж, або ж з іншими неточностями. У Пенсійному фонді України розповіли, як виправити цю...
“Не панікувати”: Комаровський впевнений, що українцям не варто боятися коронавіруса
Євген Комаровський, відомий український педіатр, вважає, що панікувати через розповсюдження коронавірусу не варто. Відповідне відео з’явилось на каналі Комаровського в YouTube. Лікар наголосив, що у...
Нюдовий манікюр 2020 на короткі нігті: оригінальні ідеї стильного нейл-арту (фото)
Нюдовий манікюр виглядає набагато привабливіше, ніж всі інші варіанти дизайну нігтів. Це універсальний варіант, як для коротких, так і для довгих нігтів. Такий манікюр візуально...
Езотерик назвав породу котів, яка врятує від самотності
Коти мають безліч унікальних якостей. Залежно від породи, вони лікують від хвороб, проганяють злих духів, віщують погоду, а також допомагають людям з багатьма психологічними проблемами....