Вибори в США: Трамп випереджає Байдена у чотирьох штатах

У вівторок, 3 листопада, в США проходять вибори президента країни. За цю посаду у виборчих перегонах змагаються чинний глава держави, представник Республіканської партії Дональд Трамп і кандидат від Демократичної партії Джо Байден. Голосування ще триває, але вже є перші результати екзит-полу.

Вибори в США: Трамп випереджає Байдена у чотирьох штатах - today.ua

Відомо, що Трамп обганяє свого конкурента на виборах в декількох штатах, зокрема, в Огайо, Північній Кароліні, Джорджії і Айові.

За даними порталу Real Clear Politics, у Трампа 47,4% голосів в Огайо, у Байдена - 46%. У Північній Кароліні 47,8% у Трампа і 47,2% у Байдена. Майже однаково голоси розподілилися в Джорджії - 47,8% на користь Трампа проти 47,6% за Байдена. В Айові Трамп має 47,2% голосів проти 45,8% Байдена.

В середньому по країні, за даними американського порталу, Байден поки випереджає Трампа на 6,8% за популярністю серед виборців.Вибори в США: Трамп випереджає Байдена у чотирьох штатах На виборах президента США не завжди виграє кандидат, який набрав найбільшу кількість голосів американців. Вирішальними є голоси колегії вибірників, які представляють кожен штат. Всього в колегії 538 місць, тому переможцем стає кандидат, який набрав 270 і більше голосів.

Підрахунок голосів зазвичай триває кілька днів, але, як правило, попередній результат відомий вже вранці наступного дня. Таким чином, 4 листопада стане відомо ім'я наступного президента Сполучених Штатів. Трамп має шанси побити рекорд Рональда Рейгана за віком перебування при владі в свої 74 роки, а Джо Байден може стати найстаршим президентом на першому терміні в історії США (на момент інавгурації йому буде 78 років).

Нагадаємо, Дональд Трамп на одному з передвиборних мітингів заявив, що в разі перемоги свого головного конкурента Джо Байдена на виборах він змушений буде покинути межі Америки.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com