“Всього три кроки“: Зеленський розповів, як можна завершити війну на Донбасі

Володимир Зеленський переконаний, що для завершення війни на Донбасі Україна повинна зробити всього три кроки, після чого в державі настане довгоочікуваний мир. Але, за словами глави держави, якщо хоч один з пунктів не виконати до кінця, то територія так і не повернеться під патронат Києва.

“Всього три кроки“: Зеленський розповів, як можна завершити війну на Донбасі - today.ua

Таку заяву президент України зробив під час виступу на форумі в Маріуполі.

Зокрема, Зеленський зазначив, що Україна повинна пройти три етапи для повного завершення війни. Це підтверджується всіма світовими конфліктами і їхніми рішеннями. Зеленський пояснив, що поки що наша країна стоїть на шляху до першого етапу.

Головним для України, за словами Зеленського, сьогодні є те, що необхідно завершити гарячу фазу і зупинити вогонь на території держави. Він зазначив, що цього можна буде досягнути вже найближчим часом. Втім, Зеленський не пояснив, як і за рахунок чого. Другий етап - потрібно знайти консенсус і досягнути примирення. Зеленський вважає це найскладнішим моментом, тому що будь-яке висловлювання і будь-яка дія може призвести до порушення балансу і відбудеться відкат до обстрілів. Третім кроком президент вважає безпечну реінтеграцію територій. Він пояснив, що можна зупинити стрілянину, домовитися про мир, але не повернути території, і таких прикладів дуже багато.

Нагадаємо, раніше в Офісі президента України Володимира Зеленського заявили, що відновлення підконтрольних Україні територій Донбасу обійдеться державі щонайменше в 372 мільйони євро (понад 10 млрд грн).