Врятований в Карпатах турист потрапив до реанімації

1099
Врятований в Карпатах турист потрапив до реанімації - today.ua

Наразі заблукалий турист, врятований у Карпатських горах на четвертий день після зникнення, перебуває у реанімації з обмороженням кінцівок. Про це розповіла речниця Управління ДСНС у Закарпатській області Наталя Батир.

Вона зазначила, що стан лижника стабільний.

Рятувальники відзначають, що чоловік має неабияку силу духу, а протриматися протягом чотирьох діб в зимових горах йому допомогли навички виживання в екстремальних умовах та гарне екіпірування.

Більш того, за словами речниці ДСНС, коли рятувальники забирали лижника з хатинки лісника у Свалявському районі, він виглядав бадьорим, посміхався, жартував та “давав краба”, дякуючи всім причетним до його порятунку.

Батир наголосила, що така історія порятунку є унікальною, адже після настільки тривалих пошуків людину зазвичай знаходять вже мертвою.

“У нас не було таких випадків, аби після таких довгих пошуків в горах людину знаходили живою. Це – перший випадок, і ми усі раді, що ця історія закінчилася хепі-ендом. Якщо бути відвертими, учора у пошуковиків уже майже не лишалося надії, що загублений у Карпатах турист живий, допоки він знову не подзвонив і не повідомив, де знаходиться”, – повідомила вона.

Вона додала, що у рюкзаку лижника, якого напередодні 7 січня знайшли в Карпатських горах замерзлим насмерть, не було навіть ліхтарика, а це значить, що чоловік абсолютно не мав уявлення, що таке гори взимку.

“Що саме допомогло вижити Ігору Грищенку, якого після довгих пошуків таки знайшли, і що відбувалося із ним протягом оцих чотирьох днів в горах при морозі -15 градусів, хуртовинах та поганій видимості – ми його обов’язкового розпитаємо трохи згодом”, – зазначила речниця ДСНС.

Нагадаємо, вчора ввечері, 10 січня, стало відомо, що рятувальники знайшли заблукалого лижника, який зник 6 січня поблизу гори Гимба у Карпатах.

Раніше повідомлялось, що у Карпатських горах в ніч з 6 на 7 січня заблукали п’ятеро туристів, одного з них знайшли мертвим.

загрузка...