Водіїв попередили про один з найдорожчих штрафів

Водіїв попередили про один з найдорожчих штрафів - today.ua
Фото: autonews.ua
Loading...

Юристи організації "Дорожній адвокат" попередили українських водіїв, що хвилинна зупинка на паркомісці для інвалідів обійдеться дуже великим штрафом. Про це повідомляє популярний автомобільний портал Autonews.ua.

У кожного з нас часто виникає вимушена необхідність зупинитися "на кілька хвилин" на місці з позначенням "Водій з інвалідністю", а це загрожує неминучим штрафом. Юристи розповіли, що водії і не здогадуються, що більшу частину часу патрульні поліцейські проводять саме в патрулюванні центральної частини міста у пошуку порушень вимог зупинки або стоянки.

Тому у водія, який здійснює зупинку на паркомісці для інвалідів, є великі шанси зустріти поліцейського. Відповідальність за порушення правил зупинки на місцях для інвалідів є однією з найбільших, яка тягне за собою накладення штрафу від 1020 до 1700 гривень.

Відзначимо, що зараз закон зобов’язує облаштовувати не менше десяти відсотків місць на парковках для інвалідів та інших маломобільних людей — людей похилого віку, вагітних жінок, батьків з маленькими дітьми. Правда, як саме повинні бути облаштовані такі місця, у законі не проговорено. Тому чиновники вирішили чітко унормувати цю сферу організації дорожньої інфраструктури.

За нормами ширина паркомісця для автомобіля людини з інвалідністю повинна бути не менше 3,5 метра, а самі паркомісця не можуть розташовуватися далі 50 метрів від входу в будівлю, а якщо воно жиле, то не далі 100 метрів. Розміри паркомісць, розташованих паралельно бордюру, обов’язково повинні забезпечувати доступ до задньої частини автомобіля, щоб можна було використовувати пандус або підйомний пристрій. Паркомісця повинні бути позначені дорожніми знаками і горизонтальною розміткою відповідно до Правил дорожнього руху і піктограмами міжнародного символу доступності.

Нагадаємо, в Україні діють паркувальні талони нового зразка. Так, у столиці талон на місяць для всіх зон коштує 630 гривень, у II і III зоні – 441 гривень, у III зоні – 315 гривень. Абонемент на квартал – 1465 гривень з можливістю користування паркуванням протягом трьох місяців.

“Цю мр*зь вона ненавиділа”: батько Жанни Фріске побажав “здохнути” Дмитру Шепелєву
Телеведучий Дмитро Шепелєв у відвертому інтерв’ю Ксенії Собчак розповів про те, які у нього стосунки з родиною Жанни Фріске і про те, що в їх...
Синій манікюр 2020: найкращі ідеї дизайну на зиму
Синій манікюр буде наймоднішим трендом 2020 року, так як саме цей колір був обраний Інститутом Pantone головним в цьому році. “Класичний синій” допомагає зосередитися, впорядкувати...
“Гостьовий шлюб”: Ксенія Собчак не пускає Богомолова у свій маєток
Ксенія Собчак, яка вийшла заміж за російського режисера Костянтина Богомолова, на сьогоднішній день проживає окремо від свого чоловіка. Багатьох шанувальників новина про те, що вона...
ТОП-5 порід кішок, які дружать з собаками
Деякі люди настільки люблять домашніх тварин, що їм не хочеться обирати між кішкою і собакою, тому дбають про обох. Однак, не всі породи мирно уживаються...