Відомий журналіст-розслідувач звинуватив Нефьодова у кришуванні контрабанди на митниці

Новий глава митниці Максим Нефьодов може бути пов'язаний з контрабандою брендового одягу, який перевозили в багажниках битих автівок. Інцидент на митниці стався 10 жовтня. У пункт пропуску «Краковець», з боку Польщі, заїхало два автовоза, на яких сумарно було близько п'ятнадцяти автомобілів європейської та американської реєстрації. Автомобілі ввозила компанія «Мотолайк», дружина власника якої виявилася рідною сестрою дружини Максима Нефьодова. Розслідування по цій справі провів журналіст Євген Плинський.

Відомий журналіст-розслідувач звинуватив Нефьодова у кришуванні контрабанди на митниці  - today.ua

Як з'ясувалося, щомісяця компанія "Мотолайк" ввозить в Україну 150 -180 б/в автомобілів з ЄС і США. Вона досить великий імпортер авто, ну а в них, як виявилося, перевозить тонни незадекларованих товарів. В цілому, при такій кількості авто, за місяць вони перевозять в них від однієї до двох повних фур нелегальних вантажів.

Компанія числиться на Оксані Тхір - родичці досить відомого в колах ДФС Любомира Тхіра, який нині власник трьох охоронних компаній: ТОВ «Львівська варта», ТОВ «Охоронний альянс «Сворд» і ТОВ «Дедуктивна компанія «Мока».

Таємним бенефіціаром компанії "Мотолайк" є компанія "Любе авто", яка цілком легально займається імпортом, продажем та розмитненням авто з ЄС і США, вихваляючись лідируючою позицією в країні з обсягом продажів близько 200 авто/міс. Її директор і власник Дулик Андрій Богданович в минулому співробітник оперативного управління ГУ ДФС Львівської області з питань кримінальних правопорушень на митниці, а нині мега успішний продавець "євроблях".

Любомир Тхір і Андрій Дулик раніше працювали разом в оперативному відділі ДФС.
Любомир Іванович був довгі роки покровителем, наставником і штовхачем по кар'єрі Андрія, тягаючи його за собою за різними посадами. Саме Любомир Тхір і втягнув Андрія Дулика в «бізнес» з продажу авто «Любе авто» з маленькою часткою від прибутку.

Бенефіціаром ж всієї схеми бізнесу за ввезення авто, продаж та перевезення в них контрабанди, є головний "смотрящий" за обналом по всій Львівській області Василь Костюк. Саме ця людина інвестувала гроші і в «Мотолайк», і в «Любе Авто» під прикриттям «фунти» Дулика через Любомира Тхіра.

Дулик і Нефьодов – свояки, які досить близько спілкуються, у тому числі і в питанні роботи бізнесу «Любе Авто», якому голова митниці надає посильну підтримку.

Відомий журналіст-розслідувач звинуватив Нефьодова у кришуванні контрабанди на митниці Графічна схема зв'язків. Автор: Плинський Є.

Як один з найбільших імпортерів і продавців «євроблях» в Україні, «Любе Авто» будує поруч зі стадіоном «Арена Львів» свій власний АвтоХаб, який повинен стати мало не головним майданчиком для розмитнення «євроблях». Але в Україні відкрити АвтоХаб без «підтримки» митниці – нереально. Саме тому Дулик і звернувся до Нефьодова за допомогою і отримав її.

Після випадкового удару митниці з контрабандної схеми головного конвертатора області Костюка, яку обслуговує родич Нефьодова, голова митниці спершу зачаївся, потім намагався перехопити ініціативу, а тепер просто включає «дурня», роблячи вигляд, що навіть не знає, хто і що там віз.

Раніше на своїй сторінці у Facebook Максим Нефьодов заявив, що провину контрабандистів, які перевозили одяг в битих іномарках, треба ще буде довести в суді.

ДЖЕРЕЛОantikor.com.ua