В Євросоюзі відреагували на обшуки російських силовиків у кримських татар

В Євросоюзі знають про обшуки і затримання на території анексованого Росією Криму, вчинені владою РФ сьогодні, 27 березня. Про це заявила прес-секретар Єврокомісії Майя Косьянчич.

В Євросоюзі відреагували на обшуки російських силовиків у кримських татар - today.ua

"Точні місця перебування затриманих повинні бути негайно повідомлені всім, кого це стосується", - зазначила вона та закликала поважати право затриманих на юридичних захист.

Косьянчич також підтвердила позицію Євросоюзу про те, що Росія повинна "припинити довільні обшуки приватної власності, що належить кримським татарам". Також від Москви очікують всі необхідні кроки для забезпечення того, щоб всі люди на території окупованого Криму могли без будь-якої дискримінації реалізовувати свободи слова, мирних зібрань тощо.

Вона також вказала на те, що в заяві верховної представниці ЄС із зовнішньої політики і безпеки Федеріки Могеріні з нагоди п'ятої річниці анексії "особливу увагу приділено ситуації з правами людини на Кримському півострові".

"Декларація чітко говорить, що ситуація погіршилася істотно, і жителі півострова стикаються з систематичними обмеженнями їх свобод. Права кримських татар були, зокрема, грубо порушені закриттям їх ЗМІ і забороною діяльності Меджлісу", - зазначила Косьянчич.

Як відомо, сьогодні, 27 березня, співробітники ФСБ, МВС Росії і Росгвардіі провели обшуки у кримських татар в рамках кримінальних справ проти кількох жителів Криму, підозрюваних в участі в діяльності забороненої в Росії релігійної організації "Хізб ут-Тахрір". Обшуки проводили в будинках понад 25 кримських татар. Адвокатів, які приїхали на місце проведення слідчих заходів, не допускали до підзахисних.