В Україні зросли борги по зарплатах: названо причини

В Україні зросли борги по зарплатах: названо причини - today.ua
Loading...

В Україні тільки за травень борг по зарплатах зріс на 6,2% (до 2,6 млрд грн). Серед основних причин затримки виплат – корупція і неготовність до ринкової конкуренції. Про це розповів директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

За його словами, після того, як підприємство оголошує себе банкрутом, отримати виплату вкрай важко. Серед неплатників зарплат лідирують державні підприємства. Одним із лідерів невиплат в Києві є завод “Арсенал”.

“З одного боку, це пов’язано з різними видами “відкатів” і корупцією за цим підприємствам. З іншого боку – є і об’єктивні причини. Коли підприємства не готові до ринкових умов. Вони звикли до державних замовлень і відсутності жорсткої конкуренції”, – пояснив Несходовский.

За даними Держстату, за квітень сума боргу підприємств перед працівниками зросла на 6,2% і досягла 2,615 млрд грн.

Ще однією причиною затримки зарплат, за словами експерта, стало ведення бойових дій на сході України. Це насамперед стосується підприємств в Луганській і Донецькій областях.

За словами Несходовського, в більшості випадків затримана зарплата рано чи пізно виплачується. Він нагадав, що за невиплату керівникам загрожує відповідальність, аж до кримінальної.

Однак, в деяких випадках існує ймовірність, що з працівниками не розрахуються. Це стосується підприємств, які оголосили себе банкрутами.

“Якщо підприємство оголошує себе банкрутом, то шанси отримати свої гроші дуже маленькі. Іноді навіть продаж майна підприємства не дозволяє повністю покрити ту заборгованість, яка існує перед працівниками”, – попередив економіст.

Нагадуємо, Кабмін встановив щомісячну надбавку бюджетникам на Донбасі за роботу з особливими умовами праці у розмірі 50 відсотків посадового окладу.

Раніше повідомлялося, що розмір середньої номінальної заробітної плати в Україні побив рекорд, досягнувши у березні 2019 року позначки 10 269 грн.

Гороскоп на 19 лютого від Павла Глоби: Ракам потрібно відпочити, а Козерогам слід розвіятися ввечері
Гороскоп на середу, 19 лютого 2020 року, обіцяє день, сприятливий для вирішення складних питань. Зірки буду прихильні до тих, хто вміє слухати, мовчати і робити...
Чоловік Наташі Корольової зумів приховати свого “коня” за іграшковою конячкою
Наташа Корольова останнім часом активно піарить свого чоловіка Сергія Глушка (Тарзана), знімаючи його і одягненим, і напіводягненим, і зовсім “ню”. Втім, нічого дивного, чоловікові на...
Режисер “Сватів” зробив важливу заяву, сліз не стримати: “Треба завершити гідно”
Серіал “Свати” підходить до свого логічного завершення. Сьомий – стане останнім сезоном улюбленого ситкому. Таку заяву зробив режисер серіалу Андрій Яковлєв. Звичайно шанувальники “Сватів” можуть...
Київстар пропонує абонентам безкоштовний інтернет: що потрібно зробити
Київстар, один з найпопулярніших в Україні мобільних операторів, запропонував своїм абонентам вигідну акцію, з якою можна безкоштовно отримати безлімітний інтернет на три місяці. Про це...
Кого кохала Жанна Фріске: Дмитро Шепелєв не був єдиним чоловіком співачки
Поп-діва Жанна Фріске була жінкою дуже красивою і спокусливою. Шанувальників у співачки завжди було багато. Однак вона у багатьох своїх інтерв’ю зізнавалася, що поки не...