В Україні введуть нові обмеження швидкості в населений пунктах

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про можливе нове підвищення штрафів за порушення правил дорожнього руха. Також він запропонував знизити поріг допустимої швидкості їзди вже в наступному році. Після озвучення таких пропозицій свою думку з цього приводу висловивли українські експерти.

В Україні введуть нові обмеження швидкості в населений пунктах - today.ua

Зокрема, автоексперт Володимир Караваєв говорить, що поріг потрібно знижувати щонайшвидше.

"Зараз допустимий поріг швидкості становить +20 км/год. Для населених пунктів він величезний і неприпустимий. На мій погляд, як експерта і водія, він повинен становити не більше 5 км/год. Інша ситуація - за межами населених пунктів. Там його, цей поріг, потрібно залишити. Поясню чому. Якщо попереду легкового авто їде на швидкості 80 км/год вантажівка, то у легкового авто повинна бути можливість обігнати на такій швидкості, яка дозволена законом", - сказав Караваєв.

При цьому експерт наголосив, що підвищення штрафів в Україні, як і в будь-якій країні, ефективно лише протягом перших шести місяців.

"Практика показує, що через півроку про посилення відповідальності водіїв починають забувати і не звертати на неї увагу. Куди ефективніше системний контроль на дорогах", - зазначив Караваєв.

Нагадаємо, в Україні будують унікальну автомагістраль.