В Україні спростили вступ до ВНЗ для абітурієнтів без ID-картки

Генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Міністерства освіти і науки Олег Шаров повідомив, що для вступників у виші, які з певних причин, в тому числі з релігійних, не отримали паспорт громадянина України у формі ID-картки, прийом документів до ВНЗ буде проводитися на підставі свідоцтва про народження та листа територіального підрозділу Державної міграційної служби.

В Україні спростили вступ до ВНЗ для абітурієнтів без ID-картки  - today.ua

- Важливим питанням кожної кампанії є вступ випускників 9-го класу, що з певних причин не отримали паспорт громадянина України у формі ID-картки, - сказав Олег Шаров. - На сайті Міносвіти вже розміщено лист-роз'яснення з цього питання, де докладно описано, як вони можуть вступити у виші. Насамперед, вступники повинні звернутися в місцевий підрозділ Державної міграційної служби та отримати відповідну довідку, що підтверджує їх українське громадянство.

За словами Шарова, такі вступники повинні подавати до приймальної комісії:

  • заяву на ім'я керівника установи про дозвіл на подачу свідоцтва про народження і листа територіального підрозділу ДМС з інформацією про належність особи до громадянства України замість документа, що посвідчує особу та громадянство;
  • свідоцтво про народження;
  • лист територіального підрозділу ДМС з інформацією про належність особи до громадянства України;
  • заяву на ім'я керівника установи про те, що вступник проінформований про неможливість без отримання документа, що посвідчує особу і громадянство, реалізувати право на отримання стипендії, студентського квитка, документа про здобуту освіту.

Раніше ми писали, що в Україні почали роботу освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», через які жителі тимчасово непідконтрольних територій можуть вступати в українські виші і профтехобразовательные установи за спрощеною системою. Робота центрів триватиме до 27 вересня.

Нагадаємо, з 2021 року в Україні суттєво зміниться система складання зовнішнього незалежного оцінювання для випускників шкіл.

ДЖЕРЕЛОunn.com.ua