В Україні діти без щеплень не можуть відвідувати школи і садочки - МОЗ

Згідно до ст. 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за календарем профілактичних щеплень, або у дитини є медичні протипоказання до вакцинації, повідомляє "УНІАН" з посиланням на прес-службу МОЗ.

В Україні діти без щеплень не можуть відвідувати школи і садочки - МОЗ   - today.ua
Фото: REUTERS

Зазначається, що колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин.

"Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу", - пояснили у Міністерстві охорони здоров'я.

Про чинні норми закону МОЗ і Міністерство освіти і науки нагадали головам обласних та Київської міської державних адміністрацій офіційним листом.

В Україні діти без щеплень не можуть відвідувати школи і садочки - МОЗ  В Україні діти без щеплень не можуть відвідувати школи і садочки - МОЗ

У МОЗ нагадали, що наразі в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру.

"З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції збільшується, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені за календарем профілактичних щеплень", - наголосили у Міністерстві.

Раніше повідомлялося, що у курортному місті Бердянськ виявили холеру.