В Україні активно карають «героїв паркування»

В Україні неправильна парковка для водіїв почала обертатися серйозними проблемами — немаленькими штрафами, а в деяких випадках навіть евакуацією автомобіля. Отже, в Києві з 21 по 27 жовтня несподівано від слів перейшли до справи — від роз'яснювальної та профілактичної роботи з водіями (мовляв, ви порушуєте правила і тут не можна паркуватися) до накладання реальних штрафів, а також до примусової евакуації машин. За тиждень у столиці України на штрафмайданчики відправили 44 машини, водії яких порушили правила паркування.

В Україні активно карають «героїв паркування»  - today.ua

Паркувальні інспектори можуть оштрафувати за порушення правил зупинки та стоянки (за це загрожує штраф у розмірі 255 гривень), а також за простій транспорту більше десяти хвилин на платному майданчику без оплати послуг з її використання (штраф у 20-кратному розмірі від вартості години паркування на даній площадці). Водія, який припаркувався на місцях, призначених для паркування інвалідів, покарають ще суворіше — штрафом в 30-кратному розмірі від вартості години паркування.

Адвокат Марина Сидоренко попередила водіїв, що евакуація транспортних засобів може застосовуватися одночасно з грошовим штрафом в розмірі 510 гривень, якщо припаркований автомобіль створює перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеки руху.

А відбувається це при:

- зупинці ближче 30 м від посадкових майданчиків громадського транспорту або від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;

- зупинці на пішохідних переходах і ближче 10 метрів від них з обох боків;

- зупинці ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;

- зупинці на перехрестях та ближче 10 метрів від них з обох боків;

- стоянці в місцях, де створюється перешкода для руху пішоходів.

Нагадаємо, в Україні почали діяти паркувальні талони нового зразка. Так, у столиці талон на місяць для всіх зон коштує 630 гривень, у II і III зоні – 441 грн, у III зоні – 315 грн. Абонемент на квартал – 1465 гривень з можливістю користування паркуванням протягом трьох місяців.

ДЖЕРЕЛОautonews.ua