В “Опоблоці” розповіли, чим Україні може нашкодити розрив договору про дружбу з РФ

199
В "Опоблоці" розповіли, чим Україні може нашкодити розрив договору про дружбу з РФ - today.ua

Припинення дії договору про дружбу, співпрацю та партнерство між Україною та Росією стане додатковою перешкодою для виконання Мінських угод. Такую думку висловив голова фракції “Опозиційний блок” Вадим Новинський у кулуарах Верховної Ради.

“Якщо ми прагнемо миру, потрібно шукати компроміс. Ну а якщо продовжувати війну – тоді підвищувати градус протистояння, що власне і відбувається в стінах парламенту. Це дуже небезпечно. Рано чи пізно все одно потрібно буде шукати компроміс з Росією”, – наголосив Новинський.

На думку нардепа, голосування Верховної Ради про припинення договору з РФ є суто технічним рішенням.

“Раз на десять років договір повинен продовжуватися. Якщо якась зі сторін не збирається цього робити, то вона повинна попередити іншу сторону про це за півроку. Саме півроку тому МЗС України повідомив про це російську сторону. Тому зараз у Верховній Раді – чисто технічне голосування. Але, на жаль, в стінах парламенту знову дуже довга політична дискусія з цього питання і знову розпалюються пристрасті”, – зазначив політик.

Новинський також висловив впевненість, що припинення дії договору про дружбу з РФ є помилкою української влади.

“У цьому договорі закладено дуже багато пунктів, які корисні та потрібні Україні, наприклад, пункт про розмежування кордонів. Саме на такі пункти Україна може посилатися під час суперечок з Росією в арбітражах. Але зараз виникають юридичні сумніви, як це буде відбуватися далі”, – додав він.

Нагадаємо, сьогодні, 6 грудня, Верховна Рада проголосувала за припинення дії договору про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною та РФ з 1 квітня 2019 року. За прийняття внесеного президентом Петром Порошенком законопроекту №0206 проголосували 277 народних депутатів.

Згодом у МЗС РФ назвали “першоквітневим жартом” розрив Україною договору про дружбу і партнерство.

загрузка...