Українців почнуть відключати від газу: кого стосується, і як уникнути

Уже з наступного 2021 року тих українців, які не мають лічильників на газ, почнуть відключати від газопостачання. Така новина приголомшить багатьох, проте, розмови про це ведуться більше року, і у громадян був час облаштувати в своїх квартирах і будинках лічильники.

Українців почнуть відключати від газу: кого стосується, і як уникнути - today.ua

Багато українців відмовляються встановлювати лічильники, оскільки їм вигідніше платити за середньою нормою споживання (зараз - 3,28 кубометра на людину, якщо є гаряче водопостачання, і 5,39 кубів, якщо нема), ніж за фактично спожиті обсяги. Однак, з нового року таких поблажок вже не буде.

Зокрема, на сайті "Миколаївгазу" з'явилося оголошення про те, що якщо їхні клієнти до кінця року не звернуться з проханням встановити прилад обліку газу за рахунок компанії, їм все одно доведеться це зробити, як того вимагає Закон, "щоб не залишитися без газу , але з наступного року вже за свій рахунок ".

За словами експертів, відключення газу - це вже крайній крок, на який газівники може бути самі і не підуть, але ризик є. У законі прописано, що з січня 2021 року споживачам, у яких немає лічильників, не можна постачати газ.

"З цим у нас повний колапс. Тут велика вина НКРЕКУ і недоробки уряду. Однак, у мене є відчуття, що дія закону, який дозволяє платити за газ не за лічильником, а виходячи з норми споживання, все ж в останній момент продовжать", - сказав перший заступник голови комітету з енергетики та ЖКП Олексій Кучеренко.

У серпні ціна на газ для побутових споживачів зросла на 270 грн, в порівнянні з липнем. Раніше прогнозувалося, що цієї зими ціна на газ буде на 20%, а то і на 30% менше, ніж взимку 2019 року.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com