Коболєв розповів, яка ціна на газ буде вже найближчої зими: вартість блакитного палива не буде минулорічною

Глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв розповів, якою буде ціна на газ у наступному опалювальному сезоні.  На думку очільника компанії  цьогоріч вартість газу не може бути минулорічною.

Коболєв розповів, яка ціна на газ буде вже найближчої зими: вартість блакитного палива не буде минулорічною - today.ua

Вартість газу буде вищою, ніж була навесні цього року і зараз, влітку. Це – об'єктивна реальність. Адже щороку на світовому ринку газу спостерігаються аналогічні явища: на теплий період, коли попит на газ падає, падають і ціни на нього. А з настанням прохолоди зростає попит, і ростуть ціни. Незважаючи на специфічність цього року, тенденції минулих років збереглися і в 2020. Навесні і на почату літа вартість блакитного палива падала, а тепер вже почала зростати.

Коболєв розповів, яка ціна на газ буде вже найближчої зими: вартість блакитного палива не буде минулорічною

Однак, незважаючи на те, що ціна на газ пішла в ріст, вона залишається меншою за минулорічну на цю пору. Загалом від початку року, газ, який компанія "Нафтогаз" постачає побутовим споживачам, здешевшав на 53%.

Отже, навіть із початком сезону зростання вартості газу та з виходом на пікові показники ціни, можна припустити, що в холодну пору вартість газу буде суттєво нижчою за минулорічну. Тобто цілком реально, що прийдешньої зими ціна на газ буде на 20, а то і на 30% менше, ніж минулої.

Щоправда, усе це може з'їсти інфляція. Адже усі ці ціни визначаються в доларовому еквіваленті, а в Україні всі фінансові аналітики одностайно пророкують зростання курсу долара.

ДЖЕРЕЛОgreenpost.ua