Україна витратила 155 млрд грн на докапіталізацію ПриватБанку

Українська делегація в США на переговорах з Міжнародним валютним фондом обговорює питання повернення 155 млрд гривень, які держава витратила на докапіталізацію ПриватБанку під час його націоналізації. Про це розповіла міністр фінансів Оксана Маркарова.

Україна витратила 155 млрд грн на докапіталізацію ПриватБанку - today.ua

Маркарова зазначила, що стабільність банківського сектора завжди була темою для обговорення з МВФ та іншими міжнародними кредиторами України.

"Неможливо мати і макростабільність, і стрімко розвивається економіку без нормально працюючої банківської системи. Тому ПриватБанк - дуже складне питання. У нас в даному випадку нічого не змінилося. Є юридична стратегія, якої ми дотримуємося. Є 155 млрд грн грошей платників податків, які держава інвестувала в цей банк ... Обговорюється дуже багато питань, в тому числі отримання кредитних коштів назад не тільки від ПриватБанку, але і від інших проблемних банків", - додала вона.

При цьому Маркарова не стала уточнювати, чи фігурує в переговорах з МВФ тема судових рішень на користь колишніх акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Нагадаємо, раніше Апеляційний суд Лондона і Уельсу задовольнив скаргу ПриватБанку на рішення суду першої інстанції, який відмовився від позову державного банку до колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.