Україна ризикує не отримати другий транш від МВФ: експерти назвали причини

Наступний транш у рамках програми кредитування від МФВ українська влада очікує отримати в травні-червні цього року. Однак, представники МВФ мають сумніви, чи надавати Україні подальше фінансування за програмою stand-by. Таку думку висловили іноземні фінансові аналітики JPMorgan Chase.

Україна ризикує не отримати другий транш від МВФ: експерти назвали причини - today.ua

У свою чергу, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса зазначив, що інформація про затримку траншу пов'язана з неправильною інтерпретацією деяких подій в Україні.

"JPMorgan неправильно інтерпретували новину щодо домовленості Кабміну і "Нафтогазу" про ціну на газ. Інвестори боялися, що прийде [до влади] політик-популіст і знизить ціни на газ, і це не буде узгоджено з МВФ. Коли вони побачили цю новину, вони так і подумали. Але це не критично важливо, оскільки МВФ погодив таке зниження", – сказав експерт.

На думку Фурси, шанси на отримання траншу від МВФ залишаються і надання коштів виглядає цілком реальним.

"Зараз єдине, що по-справжньому заважає, це стаття про незаконне збагачення. Це рішення Конституційного суду (про скасування відповідальності за незаконне збагачення – Ред.), яке повинно бути виправлено. Поки воно не буде виправлено, а для цього необхідне рішення парламенту, до тих пір ми не отримаємо транш", – припустив фінансист.

Ще один фінансовий експерт Олексій Кущ впевнений: травневий транш Україна не отримає, а співпраця з міжнародною організацією буде поставлена на паузу через недотримання вимоги МВФ щодо дефіциту держбюджету.

Нагадуємо, програма кредитування МВФ для України передбачає виділення двох траншів на загальну суму 2,6 млрд доларів до кінця 2019 року. Перший транш на суму 1,4 млрд доларів Україна отримала в грудні 2018 року. Надання другого і третього кредитів передбачено програмою на 15 травня та 15 листопада 2019 року.

ДЖЕРЕЛОfacenews.ua