Україна переходить на зимовий час: як переведення годинників впливає на здоров'я

Автор: Лобанова Єлизавета

В останню неділю жовтня, 27 жовтня, Україна перейде з літнього часу на зимовий час, перевівши стрілки годинників на годину назад. Для того, щоб адаптуватися до нового часу без шкоди для здоров'я, слід прислухатися до деяких рекомендацій медиків і починати готуватися до переходу на зимовий час заздалегідь.

Україна переходить на зимовий час: як переведення годинників впливає на здоров'я - today.ua

Вперше "літній" і "зимовий" порядок обчислення часу запропонували у Великобританії в 1908 році з метою раціонального розподілу енергії протягом доби. Сьогодні таким порядком користуються понад 110 країн світу.

Україна вперше перейшла на "літній час" в 1981 році, тобто 38 років тому. У 2011 році, Україна розглядала варіант, щоб за прикладом Росії залишитися в літньому часі, але рішення не було прийнято на вищому рівні. Жителі Західної України скаржилися, що через протяжнысть країни, їм доведеться вести дітей у школу в темряві. Крім того, час вирішили не чіпати через проведення Євро-2012. Дискусії про необхідність переводити або не переводити годинник досі ведуться в Україні.

Зміна біоритмів може викликати розгубленість у людей, тому в період адаптації важливо стежити за емоційним фоном, уникати стресів. Краще не братися за відповідальні справи і стримати фізичну активність.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Лікарі радять перелаштовуватися на новий час заздалегідь: уникати перевтоми, відрегулювати режим праці і відпочинку, правильно харчуватися і пити більше води.

Переведення стрілок може викликати нездужання і апатію, а іноді привести до загострення хронічних хвороб і нервових зривів. Намагайтеся приділяти більше часу прогулянкам на свіжому повітрі, які допоможуть позбутися від осінньої хандри і напомнити організм вітаміном D.

Дієтологи радять налягати на сезонні овочі та фрукти. Пити молоко, в якому міститься амінокислота триптофан, яка допомагає мозку продукувати серотонін – нейромедіатор, який впливає на настрій.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Відпочивайте з користю для здоров'я: прийміть теплу ванну, замініть каву трав'яним чаєм, слухайте приємну музику, вирушайте в ліс з друзями.

Раніше повідомлялося, що 23 жовтня християни вшановують день пам'яті великомучеників Євлампія і Євлампії. У народі вірили, що цей день доречний для будь-яких починань, науки, дослідницької діяльності, пошуку зниклих речей і тварин.